Naujienos

Skelbiamas konkursas į Tautinių mažumų departamento vadovo pareigas

Naujienos

Sausio 11 d. paskelbtas konkursas Tautinių mažumų departamento (TMD) vadovo (-ės) pareigoms eiti. Kandidatų prašymai dalyvauti konkurse priimami per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą iki 2024 m. sausio 25 d.

„Lietuvoje gyvenančios tautinės mažumos visada užėmė itin svarbią vietą mūsų visuomenėje. Būtent šie žmonės prieš trisdešimt metų padėjo į užsienį skleisti žinią apie Lietuvos siekį tapti nepriklausoma. Tautinių mažumų departamento vadovas taps lyderiu įstaigos, kuri ne tik rūpintasi naujai besikuriančių tautinių bendrijų visapusiška integracija, bet ir esamų bei nykstančių bendrijų tautinio sąmoningumo bei identiteto išsaugojimu. Vieni didžiausių iššūkių, kurie teks naujajam vadovui šiais informacinio karo laikais: ir kovoti su užsienio šalių priešiškų jėgų kuriamais istorijos iškraipymo naratyvais skleidžiant žinią apie tikrąją tautinių mažumų padėtį Lietuvoje, ir tuo pat metu rasti būdų ugdyti visuomenės jautrumą daugiakultūriškumui bei toleranciją. Šių pareigų, tikiu, imsis ambicinga ir daugiakultūrę Lietuvą pasiryžusi puoselėti asmenybė“, – sako Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

Tikimasi, kad TMD vadovas (-ė) turės vizionierišką požiūrį tautinių mažumų klausimais ir imsis proaktyvių šių klausimų sprendimo veiksmų, taip pat išmanys geopolitinę situaciją. Konkurse tikimasi sulaukti svarbiausias vadovavimo ir lyderystės kompetencijas turinčių kandidatų, įgijusių atitinkamą išsilavinimą ir bent 3 metų vadovavimo patirtį. Kiti reikalavimai kandidatams, siūlomos sąlygos ir išsamesnė informacija – informaciniame buklete. Su konkurso skelbimu galima susipažinti čia.

​Naujasis TMD vadovas (-ė) 5 metų kadenciją pradės ne anksčiau kaip 2024 m. liepos 1 d.

Daugiau apie TMD – už tautinių mažumų politikos įgyvendinimą atsakingos institucijos – veiklą skaitykite čia.

 

Šaltinis: lrv.lt