Naujienos

Seimas svarstys Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimo projektą

Naujienos

Data

2022 11 17

Įvertinimas

Seimas po pateikimo priėmė svarstyti Valstybės tarnybos įstatymo (VTĮ) pakeitimo ir su juo susijusių įstatymų projektus. Sisteminės valstybės tarnybos pertvarkos siūlymuose – siekis valstybės tarnybą priartinti prie darbo rinkos ir priemonės viešojo valdymo sektoriaus konkurencingumo, efektyvumo ir lankstumo didinimui. 

„Valstybės tarnybos dėka sustiprėjo atgimusi nepriklausoma Lietuva, buvo pasirengta narystei ES ir NATO, ji padėjo sukurti valstybei tvirtą pagrindą, grindis, tačiau norint siekti daugiau, reikia pramušti ir lubas. Nesiėmę permainų valstybės tarnyboje, negalėsime atliepti pagrįstų visuomenės lūkesčių kokybiškoms viešosioms paslaugoms, pritraukti vadovus ir specialistus, galinčius įgyvendinti teigiamus pokyčius tokiose svarbiose srityse kaip sveikatos apsauga, švietimas, Lietuvos ekonomikos konkurencingumas, ir tinkamai atlyginti jų didelės atsakomybės reikalaujantį darbą“, – sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

„Ačiū, kad valstybiškas požiūris šiandien nugalėjo – Seimas svarstys mūsų pateiktus siūlymus dėl valstybės tarnybos tobulinimo. Ši pertvarka yra mūsų visų atsakomybė prieš Lietuvos žmones. Nuo to priklausys ne tik gyventojams teikiamų viešųjų paslaugų kokybė, bet ir tai, kaip efektyviai valstybė galės veikti ir dorotis su kylančiais iššūkiais“, – teigė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Atliepiant Seimo Teisės departamento pastabas, VTĮ projekte atliktos korekcijos dėl maksimalaus pareiginės algos koeficiento ir priemokų apribojimo. Vidaus reikalų ministerija taip pat atsižvelgė į naujausią Konstitucinio Teismo nutarimą dėl tarnautojams keliamų nepriekaištingos reputacijos reikalavimų.

Tobulinti valstybės tarnybą numatoma penkiomis strateginėmis kryptimis: sustiprinti vadovų korpusą, ugdyti reikiamus valstybės tarnautojų gebėjimus, valstybės tarnautojų veiklą orientuoti į rezultatus, sukurti naują darbo užmokesčio apmokėjimo sistemą ir įkurti Viešojo valdymo agentūrą.

Viešojo sektoriaus kokybinė transformacija yra šios Vyriausybės prioritetas, kurį įgyvendina Vidaus reikalų ministerija. Lygiagrečiai vykdomi trys projektai – funkcijų peržiūra ir institucijų tinklo optimizavimas, administracinių ir viešųjų paslaugų peržiūra bei valstybės tarnybos pertvarka.

Plačiau apie numatomus pokyčius – Vidaus reikalų ministerijos parengtame dažniausiai užduodamų klausimų polapyje.

Šaltinis: lrv.lt