Naujienos

Pristatyta karinio mobilumo projektų pažanga

Naujienos

Šiandien aptarta Karinio mobilumo transporto ir karinės infrastruktūros projektų priežiūros projektų pažanga. Krašto apsaugos ir Susisiekimo ministerijų atstovai Karinio mobilumo transporto ir karinės infrastruktūros projektų priežiūros komisijai (Komisija) pristatė vykstančių projektų rezultatus: visi projektai vykdomi neatsiliekant nuo darbų grafikų, kai kurie iš jų numatomi įvykdyti mažesniais finansiniais kaštais nei buvo planuota.

„Kiekvienas Lietuvos žmogus nori jaustis saugus. Visuomenės saugumo jausmas šiandien tiesiogiai proporcingas valstybės pasirengimui esant reikalui gintis, o šis neatsiejamas nuo karinio mobilumo klausimo. Šiandien matoma karinio mobilumo transporto ir karinės infrastruktūros projektų pažanga – neabejotina, darbai vykdomi pagal numatytus planus, gerinant infrastruktūrą ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos mastu. Tai svarbus Lietuvos pažangą rodantis ir saugumo jausmą auginantis faktas“, – sako Komisijos pirmininkė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Karinio mobilumo projektai apima ne tik poligonų (Rūdninkų, Pabradės) ar kitų karinių vienetų įrengimo bei jų aplinkos, prieigos tvarkymo darbus: ruošiantis Vokietijos brigados persikėlimui į Lietuvą vykdomi bei planuojami vykdyti geležinkelių, kelių, tiltų, viadukų remonto, įrengimo darbai, svarbus vaidmuo tenka „Via Baltica“ projektui – infrastruktūra tobulinama pagal karinio mobilumo reikalavimus (įrengiamos didesnes apkrovas galinčios atlaikyti konstrukcijos ir kt.).

Šiuo metu karinio mobilumo projektams biudžete iš viso suplanuota 559,7 mln. eurų, iš kurių net 470 mln. eurų yra numatoma padengti Laikinojo solidarumo įnašo lėšomis.

Šaltinis: lrv.lt