Naujienos

Prisijungdama prie iniciatyvos dėl amunicijos pirkimo Ukrainai Lietuva skiria 35 mln. eurų

Naujienos

Trečiadienį Vyriausybės posėdyje pritarta 35 mln. eurų skyrimui prisidedant prie Čekijos iškeltos daugiašalės iniciatyvos dėl amunicijos įsigijimo ir perdavimo Ukrainai.

„Ukraina nestokoja nei valios, gebėjimų ginti savo ir Europos laisvę, tačiau susiduria su ženkliu amunicijos trūkumu, todėl ši iniciatyva labai reikalinga. Visus paramos Ukrainai formatus palaikanti Lietuva prisidės ir prie šio, kad Ukraina galėtų efektyviai gintis nuo Rusijos agresijos“, – sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Šios iniciatyvos rėmuose šalys dalyvauja bendrame amunicijos pirkime ir perdavime Ukrainai, identifikuodamos įsigijimui galimus amunicijos rezervus ar sparčios gamybos šaltinius.

Lietuva patvirtino savo dalyvavimą iniciatyvoje kovo pradžioje, Ministrės Pirmininkės pokalbyje su Čekijos Vyriausybės vadovu Petru Pavelu.

Vyriausybės posėdyje 35 mln. eurų suma iš valstybės vardu pasiskolintų lėšų skirta LR Krašto apsaugos ministerijai išlaidoms, susijusioms su dalyvavimu tarptautinėse pagalbos Ukrainai iniciatyvose, apmokėti.

Šaltinis: lrv.lt