Naujienos

Premjerės susitikime su naująja Latvijos Vyriausybės vadove – dėmesys saugumui ir bendrų infrastruktūros projektų pažangai

Naujienos

Data

2023 10 17

Įvertinimas

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė antradienį susitiko su Lietuvoje viešinčia naująja Latvijos Ministre Pirmininke Evika Silina. Tai – pirmasis E. Silinos kaip premjerės vizitas Lietuvoje ir susitikimas su Lietuvos Vyriausybės vadove I. Šimonyte.

Lietuvos ir Latvijos premjerės aptarė saugumą regione bei globalius saugumo architektūros iššūkius, „Rail Baltica“ projekto įgyvendinimą, neteisėtos migracijos užkardymą, Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizaciją su kontinentinės Europos tinklais ir kitus šalims aktualius klausimus.

„Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimas dvišaliuose ir įvairiuose tarptautiniuose formatuose yra labai intensyvus, o dar svarbiau – paremtas bendru matymu ir sutarimu esminiais mūsų šalims klausimais. Ypatingą svarbą saugumo iššūkių fone įgyja bendri projektai, tokie kaip „Rail Baltica“ ir Baltijos valstybių elektros tinklų sinchronizacija su kontinentine Europa iki 2025-ųjų pradžios. Kartu turime išlaikyti neblėstantį dėmesį – ir ilgalaikę paramą – Ukrainai, nes jos pergalė yra mūsų visų interesas“, – sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

Latvijos Vyriausybės vadovė E. Silina padėkojo Lietuvai už Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnų pagalbą padedant užtikrinti šalies sienos su Baltarusija saugumą ir užkardant neteisėtą migraciją. Susitikime aptarti pasiteisinę Lietuvai sienos apsaugos sprendimai ir turimos patirties pritaikymas Latvijoje.

Susitikime aptartas saugumas regione, taip pat ir Baltijos jūroje, energetinės Lietuvos ir Latvijos infrastruktūros saugumo užtikrinimas.

Kaip susitikime pažymėjo premjerė I. Šimonytė, „Rail Baltica“ projektas yra ypatingai aktualus regionui ir būtina siekti kuo spartesnio ir sklandesnio projekto įgyvendinimo.

Sutarimas dėl sinchronizacijos 2025 m. pradžioje yra reikšmingas pasiekimas visoms trims Baltijos valstybėms, atsisakant paskutinės priklausomybės nuo Rusijos, sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė, ir itin svarbu laikytis įgyvendinimo terminų.

Šaltinis: lrv.lt