Naujienos

Premjerė: užmegzti Lietuvos ir Liuksemburgo ryšiai – išliksianti Europos kultūros sostinių patirtis

Naujienos

Data

2022 09 06

Įvertinimas

Antradienį Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė kartu su Lietuvoje viešinčiu Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės Ministru Pirmininku Xavieru Betteliu lankėsi Kaune ir aptarė dviejų šių metų Europos kultūros sostinių – Kauno ir Ešo prie Alzeto – bendradarbiavimo dėka sustiprėjusius Lietuvos ir Liuksemburgo ryšius. 

„Mūsų miestams suteiktas kultūros sostinių vardas yra daugiau nei garbingas įvertinimas, tai yra vertingų patirčių, įkvepiančių pažinčių ir kultūrinių mainų galimybės. Ir kai kultūros sostinių titulas kitąmet priklausys jau kitiems jo nusipelniusiems Europos miestams, kultūriniai ryšiai tarp Lietuvos ir Liuksemburgo, tikiu, išliks, o tai ir yra svarbiausia“, – sakė premjerė I. Šimonytė. 

Antrąją oficialaus vizito Lietuvoje dieną Liuksemburgo premjerui nuo Aleksoto kalvos Kaune pristatytas miestas, jo istorija ir kultūrinės ypatybės, vėliau Liuksemburgo ir Lietuvos Vyriausybių vadovai lankėsi Jenny Kagan parodoje „Iš tamsos“, apžiūrėjo Yoko Ono instaliaciją „Ex It“ – abu kūrėjų darbai yra dalis „Kaunas 2022“ kultūros sostinės programos. 

Taip pat šią dieną Lietuvos ir Liuksemburgo premjerai aplankė vieną išskirtiniausių Europos meno istorijos brandžiojo baroko architektūros pavyzdžių – Pažaislio vienuolyną. 

Šaltinis: lrv.lt