Naujienos

Premjerė: turime ne tik didžiuotis ES sėkme, bet ir ją ginti, siekti, kad ši sėkmės erdvė augtų

Naujienos

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su Europos Komisijos Pirmininke Ursula von der Leyen, viešinčia Lietuvoje gegužės 9-ąją minimos Europos dienos proga.

„Labai džiugu Jus priimti čia, Vilniuje, minint Europos dieną ir Lietuvos narystės Europos Sąjungoje sukaktį – mūsų 20 metų sėkmės, tęsiamos ir toliau. Tai, kiek nuoširdžių pastangų siekdamos tapti mūsų šeimos dalimi deda šalys kaip Ukraina ir Moldova, yra geriausias priminimas apie ES pasiekimus. ES – tai mūsų bendri namai, išties ypatingas taikos ir gerovės projektas, kurį turime saugoti ir auginti, būdami atviri ir padėdami tiems, kurie tiki bendromis vertybėmis ir nesiblaškydami siekia narystės. Turime ne tik didžiuotis ES sėkme, bet ir ginti ją, siekti, kad ši sėkmės erdvė augtų“, – sakė Ministrė Pirmininkė.

Lietuvos visuomenė yra viena palankiausiai vertinančių ES visoje Bendrijoje, o tai tik patvirtina didelę narystės naudą šaliai, pažymėta susitikime.

I. Šimonytė ir U. Von der Leyen aptarė Europos saugumui ir paramai Ukrainai būtiną ES gynybos pramonės stiprinimą, taip pat – ES plėtros klausimus. Kaip pažymėjo Lietuvos premjerė, svarbu dar šį pusmetį pradėti oficialias stojimo derybas su Ukraina ir Moldova.

Taip pat turime ir toliau dėti visas pastangas remiant nuo Rusijos agresijos besiginančią Ukrainą iki jos pergalės, sakė I. Šimonytė.

Susitikime Vyriausybėje pabrėžta, kad nepaisant Rusijos mėginimų įtikinti Vakarų sankcijų neefektyvumu, jų poveikis yra matomas ir spaudimas turi būti didinamas. Naujas ES susitarimas dėl iš užšaldytų Rusijos lėšų gauto pelno perdavimo Ukrainai yra teisinga ir tęstina kryptis, kalbėta susitikime.

Taip pat aptartos globalaus ES konkurencingumo stiprinimo, ES žaliosios transformacijos tikslų įgyvendinimo temos.

Susitikime pažymėta, kad Rusija aktyvia dezinformacija siekia skleisti nepasitikėjimą ir skatinti visuomenių susipriešinimą ES progresui svarbiomis Bendrijos darbotvarkės temomis, todėl svarbu didinti tam atsparumą, proaktyviai aiškinti gyventojams ES tikslus ir politikas, jų tiesioginę naudą Bendrijos piliečiams ir verslams.

Šaltinis: lrv.lt