Naujienos

Premjerė sveikina su Pasaulio lietuvių vienybės diena

Naujienos

Data

2023 07 17

Įvertinimas

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė sveikina Pasaulio lietuvių vienybės dienos proga. Liepos 17-ąją, Stepono Dariaus ir Stasio Girėno žūties dieną, taip pat prisimename „Lituanica“ skrydį per Atlantą.

„Pasaulio lietuviai yra didžiausių Lietuvos pasiekimų ir pergalių dalininkai, prie jų prisidėję bet kokio atstumo neįveikiamu patriotiškumu, svetur sukauptomis žiniomis ir subrandintais talentais. Kad ir kur esame, mokame didžiuotis valstybe, pasitikėti savimi bei vienas kitu – ir tada, kai pasaulio akys krypsta į mus, ir tada, kai Lietuva auginama tyliais kasdieniais darbais.

Gebame susitelkti, kai to reikia labiausiai. Ir ne tik švęsdami, bet ir remdami kovą už laisvę, kurioje matome mūsų pačių kovų atspindžius. Tokios vienybės dienų – jau daugiau kaip 500, tiek laiko tęsiasi brutali, kasdienė Rusijos karinė agresija Ukrainoje.

Pasaulio sostinėse ukrainiečių pasipriešinimo svarba visų demokratijų ateičiai primenama kartu ir mūsų diasporų balsu. Keliame ne tik Trispalvę, kuri šiandien, kaip ir mūsų valstybė, yra saugiausia istorijoje, bet ir vėliavą tautos, iš kurios ją kėsinamasi atimti – kartu su visa valstybe. Tai verčia didžiuotis ir neabejoti, kad gyvenantys Lietuvoje ir išsibarstę po žemynus esame arčiau vienas kito, nei kasdienybė galbūt leidžia manyti.

Neleiskime užgesti šiai vienybės, laisvės ir solidarumo dvasiai – joje Lietuva gimė, joje atkūrė Nepriklausomybę, ir tik joje gali toliau klestėti“, – sakoma Ministrės Pirmininkės I. Šimonytės sveikinime.

Šaltinis: lrv.lt