Naujienos

Premjerė sveikina Nijolę Bražėnaitę-Lukšienę-Paronetto su jubiliejiniu 100-uoju gimtadieniu

Naujienos

Data

2023 08 26

Įvertinimas

L. Petrauskienės/ELTA nuotrauka.

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė sveikina JAV lietuvių bendruomenės veikėją, gydytoją Nijolę Bražėnaitę-Lukšienę-Paronetto, rugpjūčio 26 d. mininčią jubiliejų – 100-ąjį gimtadienį.

Šia proga Vyriausybės vadovė pažymi N. Bražėnaitės gyvenime įženklintą sudėtingą Lietuvos 20-ojo amžiaus istoriją, ryškiausiai atsispindinčią jos ir partizano Juozo Lukšos-Daumanto laiškuose.

„Šie laiškai atskleidžia žmogiškąją istorijos pusę, kuri, pasakojant apie kruvinų kovų pergales ir netektis, neretai panyra užmarštin. Tačiau istorija susideda iš asmeninių istorijų, nes visi kovotojai ir didvyriai pirmiausia buvo žmonės. Jie kovojo, kūrė ir tikėjo ateitimi.

Šviesų Juozo ir Nijolės meilės dialogą nutraukė pokario laikotarpio tragizmas. Šis tragizmas apsprendė ir pasirinkimo tarp kovos už Tėvynės laisvę ir asmeninės laimės siekio neišvengiamybę. Vienok, du žmones sieję jausmai buvo tokie stiprūs, kad stiprybės užteko ir vienas kitą paleisti, suvokiant, kad meilė Tėvynei už asmeninę – svarbiau“, – sakoma Ministrės Pirmininkės sveikinimo kalboje, skaitytoje šią vasarą pristatant N. Bražėnaitės ir J. Lukšos-Daumanto laiškų knygą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Jubiliejų mininčiai N. Bražėnaitei-Lukšienei-Paronetto Ministrė Pirmininkė linki stiprios sveikatos ir neblankstančio kasdienybės grožio.

Šaltinis: lrv.lt