Naujienos

Premjerė sveikina mokytojus profesinės šventės proga

Naujienos

Data

2023 10 05

Įvertinimas

„Šiandien mokiniai, tėvai ir mes, visuomenė, dėkojame už Jūsų kasdienį sunkų darbą, už pastangas vesti į žinių pasaulį, atskleisti mokslo galią ir parodyti mus supančio pasaulio įvairovę.
Sveikinu Jus kitokį nei įprastą rudenį, kai streikuoja viena mokytojų profesinė sąjunga. Girdžiu susikaupusius skaudulius ir suprantu, kad tai yra ne vienos dienos patirtys. Paskutiniais metais visi drauge išgyvename nuolatinį neapibrėžtumą ir kismą – ir pasaulinę pandemiją, ir brutalią Rusijos invaziją į Ukrainą, be galo greitai besikeičiantį pasaulį ir pokyčius švietimo sistemoje. Keičiasi ir kultūra mokyklose – čia  mokosi jau nauja mokinių karta, kuri ieško kitokio santykio ir dėmesio, kartais labai entuziastingai ugdyme dalyvauja mokinių artimieji, taigi tampate ne tik pirmaisiais pagalbininkais mokiniams, bet ir patarėjais jų tėvams, globėjams.
Nuoširdžiai noriu, kad visi mokytojai turėtų orias darbo sąlygas, jaustų ne proginę, o kasdienę pagarbą. Todėl siekiu ir sieksiu, kad būtų įgyvendintas susitarimas – nes taip susitarėme, nes jo įgyvendinimas jau dabar gerina ir toliau gerins mokytojų atlygį ir darbo sąlygas. Suprantu, kad norisi daugiau, geriau ir greičiau, bet atsidūrėme ties tuo tašku, kad norint dar daugiau, tektų iš kažko atimti. Visgi yra ir tokių sprendimų, lemiančių, kad mokytojai jaustųsi oriai, kurie priklauso ne tik ir ne tiek nuo centrinės valdžios. Ką visi galime padaryti, tai permąstyti, ar tik atlyginimo dydis privers mus žiūrėti į kitą žmogų pagarbiai, ar visi dėsime pastangas, kad įsivyrautų kasdienė bendražmogiška pagarba ir pasitikėjimas mokytoju, ar visi laikome ar apsispręsime laikyti švietimą prioritetu. Vyriausybė su šios dienos biudžetu tesės tai, dėl ko susitarta, parodydama, kad švietimas yra prioritetas ne lozunguose. Bet mes visi galime padaryti dar vieną nedidelį, nieko nekainuojantį, tačiau reikšmingą žingsnį – mokiniai, jų tėveliai ir globėjai, pasitikėkime ir gerbkime  mokytojus ne tik per šventes, bet kiekvieną dieną, kuo dažniau pasakykime AČIŪ“, – sakoma Vyriausybės vadovės sveikinime. 

Šaltinis: lrv.lt