Naujienos

Premjerė sveikina Baltarusijos žmones Laisvės dienos proga

Naujienos

Data

2023 03 25

Įvertinimas

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė nuoširdžiai sveikina Baltarusijos demokratinės visuomenės lyderius, išeivijos atstovus, visus laisvę mylinčius baltarusius su Laisvės diena, kuri švenčiama minint 1918 metų kovo 25-ąją paskelbtą Baltarusijos Demokratinės Respublikos nepriklausomybę.

„Lietuva niekada nepripažins Aliaksandro Lukašenkos režimo ir suklastotų rinkimų. Ir toliau visuose tarptautiniuose formatuose ir visomis turimomis priemonėmis remsime baltarusių teisėtus reikalavimus sustabdyti režimo represijas Baltarusijoje, paleisti ir reabilituoti visus politinius kalinius, surengti laisvus ir demokratinius rinkimus.

Laisvė ir demokratija nėra likimo dovana – ją tenka nuolat ginti. Labai svarbu, kad su laisvės ir demokratijos siekiančia baltarusių tauta esame kartu ir visomis išgalėmis palaikome brolius ukrainiečius, kurie ne tik kovoja prieš imperinę Rusiją, bet gina europines vertybes ir aukojasi už mūsų visų laisvę. Nėra abejonės, kad Ukrainos pergalė bus lemiama ir Baltarusijos nepriklausomybės, išsivadavimo iš režimo siekiui.

Visus Baltarusijos demokratinės visuomenės žmones nuoširdžiai sveikinu Baltarusijos Laisvės dienos  proga. Tikiu, kad ne už kalnų tas laikas, kai ši šiandien režimo uždrausta šventė bus plačiai švenčiama visoje šalyje, skelbdama baltarusių tautos vienybę ir drąsą. „Už mūsų ir jūsų laisvę“, – sakoma Vyriausybės vadovės sveikinime.

Šaltinis: lrv.lt