Naujienos

Premjerė susitiko su Vokietijos Bundestago Pirmininke Bärbel Bas

Naujienos

Data

2023 06 09

Įvertinimas

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė penktadienį Vyriausybės rūmuose priėmė Lietuvoje viešinčią Vokietijos Bundestago Pirmininkę Bärbel Bas, su kuria aptarė nuoseklios tolesnės paramos Ukrainai svarbą, regioninio saugumo ir pasirengimo NATO vadovų susitikimui Vilniuje klausimus, Lietuvos ir Vokietijos dvišalį bendradarbiavimą.

„Mūsų kantri ir nuosekli karinė parama Ukrainai yra aiškiausias signalas visa niokojančiai, civilių gyvybių nepaisančiai ir įvykdytų karo nusikaltimų sąrašą pildančiai Rusijai, kad pačios pradėtą karą ji neišvengiamai pralaimės. Tačiau Rusija išliks ilgalaike grėsme NATO, todėl turime atliepti tai į atgrasymą ir gynybos pajėgumų stiprinimą orientuotais sprendimais“, – sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

NATO viršūnių susitikimo Vilniuje sprendimais turime reaguoti į pasikeitusią saugumo padėtį, o taip pat nepalikti Ukrainos euroatlantinės ateities neapibrėžtoje pilkojoje zonoje, kalbėta susitikime. Atitinkamai svarbios ir ilgalaikės mūsų investicijos į saugumą ir įsipareigojimai didinti gynybai skiriamas lėšas.

I. Šimonytė padėkojo Vokietijai už lyderystę ir indėlį į Baltijos regiono bei kartu viso NATO aljanso saugumo sustiprinimą, pažymėdama tiesioginio Vokietijos karinio buvimo kaip patikimiausio atgrasančio faktoriaus svarbą. Savo ruožtu Lietuva nuosekliai investuoja, kad sąlygos aljansą ginantiems sąjungininkų kariams Lietuvoje būtų kuo geresnės, pabrėžė Lietuvos Vyriausybės vadovė.

Premjerė I. Šimonytė ir Bundestago Pirmininkė B. Bass aptarė Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimo energetikoje, atsinaujinančių šaltinių vystymo Baltijos jūroje potencialą.

Kaip susitikime sakė I. Šimonytė, Rusijos karo akivaizdoje neturėjo likti abejonių, kad energetika yra ir mūsų saugumo dedamoji dalis, o priklausomybė nuo Rusijos išteklių turi likti nekartotina praeitimi.

Šaltinis: lrv.lt