Naujienos

Premjerė susitiko su Singapūro Ministru Pirmininku ir Prezidentu: dėmesys – saugumui ir ekonominiams ryšiams

Naujienos

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė penktadienį aptarė saugumo, dvišalių santykių ir ekonominių ryšių klausimus susitikimuose su Singapūro vadovais – šalies Prezidentu Tharmanu Shanmugaratnamu ir Ministru Pirmininku Lawrence‘u Wongu.

„Lietuvos ir Singapūro ryšiai pastaraisiais metais įgyja sveikintiną pagreitį, visgi esame išpildę dar tik dalį turimo potencialo, o mūsų šalys viena kitai galėtų būti vartais į naujas rinkas – Azijos ir Europos. Šiandien mus artina ir taisyklėmis grįstai tarptautinei tvarkai kylantys iššūkiai, tarp kurių didžiausias – Rusijos karas prieš Ukrainą. Džiaugiuosi, kad Lietuva ir Singapūras yra bendramintės suvokimu, kaip svarbu šią tvarką apsaugoti, nes tai – saugumo ir gerovės pasaulyje pagrindas“, – sakė I. Šimonytė.

Esame arčiau vienas kito negu gali atrodyti, pridūrė premjerė, nes saugumas Euroatlantinėje erdvėje ir Indijos-Ramiojo vandenynų regione yra glaudžiai susiję, o nebaudžiama agresija plinta.

Ministrė Pirmininkė išreiškė padėką už principingą Singapūro poziciją Rusijos karo prieš Ukrainą atžvilgiu ir prisidėjimą prie sankcijų agresorei. Parama Ukrainai ypač svarbi, nes tai nėra tik regioninis konfliktas, o grėsmė globaliai saugumo architektūrai.

Kaip akcentavo premjerė, taika nėra ir niekuomet nebuvo Rusijos interesas, todėl Ukraina negali būti stumiama į agresorės sąlygų diktuojamas paliaubas.

Ekonominio saugumo ir atsparumo labui šiandien ypatingai svarbus naujų rinkų atvėrimas ir ryšiai su bendramintėmis valstybėmis, sakė premjerė, į tai orientuota ir Lietuvos Indijos-Ramiojo vandenynų strategija.

Bendradarbiavimo sritys, kuriose Lietuva turi ką pasiūlyti – biotechnologijos, fintech, IT paslaugos, maisto technologijos. Taip pat auga ir kibernetinio saugumo svarba, kurioje Lietuva turi svarų įdirbį, sakė Vyriausybės vadovė.

Kaip pridūrė I. Šimonytė, didžiausias nedidelių šalių kaip Lietuva ir Singapūras turtas – mūsų visuomenių talentai ir kūrybingumas, o glaudūs šalių ryšiai šias stiprybes leidžia auginti.

Šaltinis: lrv.lt