Naujienos

Premjerė susitiko su Prancūzijos Europos ir užsienio reikalų ministre

Naujienos

Data

2023 03 30

Įvertinimas

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė kovo 30-ąją, ketvirtadienį, susitiko su Lietuvoje viešinčia Prancūzijos Europos ir užsienio reikalų ministre Catherine Colonna, su kuria aptarė paramą nuo Rusijos karinės agresijos besiginančiai Ukrainai, sankcijas Rusijai ir šalies agresorės tarptautinę atsakomybę, Lietuvos ir Prancūzijos strateginę partnerystę, demokratijų atsparumą autoritariniams režimams, kitus šalims aktualius klausimus.

„Lietuvą ir Prancūziją jungia bendros vertybės ir saugios, taikios bei stabilios Europos ir taisyklėmis grįstos pasaulio tvarkos siekis. Glaudžius dvišalius santykius esame sutvirtinę strategine partneryste, kurios stiprybė ir plėtra kaip niekada apčiuopiama ir svarbi šių dienų iššūkiuose. Rusijai tęsiant brutalų karą prieš Ukrainą, pasaulio autoritarai stebi, ar ukrainiečius remiančios demokratinės šalys nepristigs vienybės, ryžto ir strateginės kantrybės. Svarbu, kad esame ir išliktume vieningi – tiek žodžiais, tiek darbais“, – sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

Susitikime aptarta, jog būtina ir toliau remti Ukrainą teikiant jai reikalingą ir sparčią karinę paramą, tęsti ir stiprinti akivaizdžiai veiksmingą sankcijų Rusijai, o taip pat jos bendrininkei Baltarusijai, politiką.

Parama savo šalį ir demokratinę ateitį ginantiems ukrainiečiams svarbi ir todėl, jog pasaulio autoritariniai režimai stebi, vertina galimybių agresijai ribas ir mokosi iš klaidų, pridūrė premjerė I. Šimonytė. Todėl demokratijų bendradarbiavimas turi būti dar aktyvesnis, siekiant atsparumo autoritarinių režimų įtakoms.

Šiame kontekste taip pat svarbu ir toliau palaikyti Baltarusijos pilietinę visuomenę, jos teisėtus reikalavimus nutraukti režimo represijas, paleisti ir reabilituoti visus politinius kalinius bei surengti demokratiškus rinkimus.

Lietuvos Vyriausybės vadovė padėkojo užsienio reikalų ministrei C. Colonna už Prancūzijos indėlį stiprinant NATO rytinį flangą, įskaitant dalyvavimą aljanso Baltijos oro policijos misijoje bei priešakinių pajėgų (eFP) kovinėse grupėse.

Kaip susitikime pažymėjo premjerė I. Šimonytė, Lietuva stiprina nacionalinius gynybos pajėgumus ir tai vyksta bendradarbiaujant su artimais partneriais ir sąjungininkais kaip Prancūzija.

Taip pat diskutuota būtinybė atremti Rusijos dezinformacines pastangas už Europos ribų – ypatingai Afrikos ir Azijos šalyse, – kuriomis ji siekia diskredituoti Ukrainą ir permesti kaltę dėl globalių karo padarinių Vakarų šalims ir jų taikomoms sankcijoms Rusijai.

Susitikime nemažai dėmesio skirta ir Kinijos vaidmeniui globalioje politikoje.

Šaltinis: lrv.lt