Naujienos

Premjerė susitiko su Lietuvos karate kyokushin klubo „Kamuido“ sportininkais su negalia: tai, ką jūs darote, yra labai didelės stiprybės įrodymas

Naujienos

Data

2023 07 18

Įvertinimas

Šiandien Vyriausybės rūmuose Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su šių metų Pasaulio para karate čempionate aukščiausias vietas pelniusiais Lietuvos karate kyokushin klubo „Kamuido“ sportininkais ir „I-Karate Global“ federacijos Lietuvos atstovybės vadovais.

„Tai, ką jūs darote, yra labai didelės stiprybės įrodymas. Negalia yra netinkamas žodis: šiandien kalbėdamasi su jumis matau tikrą galią ir labai įkvepiantį pavyzdį visiems. Vien susitikusi su jumis jaučiuosi įgavusi energijos ir noro siekti. Kazilionių pora, jų vadovaujamas Lietuvos karate kyokushin klubas „Kamuido“ bei Lietuvos atstovavimas „I-Karate Global“ federacijoje yra nepamainomas visų norinčių sportuoti ir integruotis augimo paramos ir paskatos šaltinis“, – į susirinkusiuosius kreipėsi premjerė.

Svečiams Ministrė Pirmininkė įteikė Lietuvos valstybės vėliavas ir su jais diskutavo įvairiomis aktualiomis temomis.

Šių metų birželio 18 d. Belgijoje, Antverpeno mieste, vyko integruotos para karate „I-Karate Global“ federacijos organizuojamas Pasaulio para karate čempionatas, kuriame dalyvavo 146 įvairias negalias turintys sportininkai iš dešimties Pasaulio šalių. Jie varžėsi kata individualiose ir komandinėse rungtyse 47 negalios kategorijose. 

Lietuvai čempionate atstovavo „Kamuido“ klubo para karate sportininkai, turintys regos, klausos, fizinę ir intelekto negalias. Jie varžėsi sportininkams su negaliomis pritaikytose kata ir kumite rungtyse bei pelnė 1–4 vietas.

„I-Karate Global” organizacijai priklausantis „Kamuido“ klubas vienintelis Lietuvoje profesionaliai dirba su įvairias negalias turinčiais sportininkais. Nuo 2013 m. klubas taip pat organizuoja vaikų ir jaunimo stovyklas „Pažinkime vieni kitus“, kuriose nuolat dalyvauja iki 80 dalyvių iš įvairių socialinių grupių, tarp jų – socialinę atskirtį patiriančių šeimų vaikai ir įvairias negalias turintys jaunuoliai.

Šaltinis: lrv.lt