Naujienos

Premjerė susitiko su Lietuvos diplomatais: džiugu, kad mūsų diplomatijos balsas yra girdimas pasaulyje

Naujienos

Data

2022 08 29

Įvertinimas

Pirmadienį premjerė Ingrida Šimonytė susitiko su Lietuvos diplomatinių atstovybių, atstovybių prie tarptautinių organizacijų ir konsulinių įstaigų vadovais. Susitikime Vyriausybėje premjerė išskyrė šalies diplomatinės tarnybos svarbą tiek atstovaujant Lietuvos interesus, tiek ir telkiant visokeriopą paramą Ukrainai bei siekiant Ukrainos pergalės.

„Šiandien mūsų tarptautinės darbotvarkės pagrindine tema yra visokeriopa parama Ukrainai, įvairiuose formatuose stengiamės pabrėžti, kad mūsų visų interesas yra padėti jai šį karą laimėti. Džiugu, kad Lietuvos diplomatijos balsas yra girdimas ir padedantis siekti šio tikslo, o dalyje paramos Ukrainai sričių esame vieni lyderių“, – sakė premjerė.

Premjerė pabrėžė, kad Lietuvos diplomatinės tarnyba turi išlikti aktyvi ir veržli siekiant įsisavinti naujas rinkas, ypač Pietryčių Azijos regione, kuriant naujas partnerystes ir stiprinant demokratinėmis vertybėmis ir aiškiomis taisyklėmis grįstą tarptautinę tvarką.

Susitikime su diplomatais Vyriausybės vadovė taip pat akcentavo atsparumą Rusijos energetiniam šantažui Vakarų šalių atžvilgiu, Ukrainos partnerių bendradarbiavimą šalies atstatymo procese, Lietuvos diasporai užsienyje aktualius klausimus.

Susitikime daug dėmesio skirta Vyriausybėms veiksmams pasirengiant žiemos sezonui bei energijos kainų klausimams.

Šaltinis: lrv.lt