Naujienos

Premjerė susitiko su Lietuvoje viešinčiu Maltos Prezidentu George’u Vella

Naujienos

Diplomatinių santykių 30-metį šiemet mininčios Lietuva ir Malta tvirtai remia Ukrainą, o taip pat taisyklėmis grįstos tarptautinės tvarkos išsaugojimą ir yra bendramintės kovojant su migracijos instrumentalizavimu, antradienį susitikusi su Maltos Prezidentu George’u Vella sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė. Susitikime aptartos paramos nuo Rusijos agresijos besiginančiai Ukrainai ir dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo temos.

„Kaip Europos Sąjungos šeimos nariai, turime nemažai bendrų iššūkių ir spręstinų klausimų. Svarbiausias iš jų – Rusijos tęsiamas karas prieš Ukrainą ir neslepiamas pasirengimas ilgalaikei konfrontacijai su demokratiniu pasauliu. Putinas viliasi, kad mūsų strateginė kantrybė ir valia remti Ukrainą išseks. Turime parodyti, kad tai – eilinis jo apsiskaičiavimas. Kiti scenarijai agresorių tik dar labiau drąsins veikti“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Kaip pridūrė Vyriausybės vadovė, Rusijos ekonomikos perorientavimas karo tikslams rodo nusiteikimą ilgalaikei priešpriešai ir karui tol, kol ši pajėgs. Pati Rusija nesustos, ji gali būti tik sustabdyta ir ji turi būti sustabdyta Ukrainoje. Kuo ilgiau karas tęsis, tuo Rusijos sustabdymo kaina tik didės, o agresorės apetitas – augs, todėl turime padėti Ukrainai kuo greičiau pasiekti pergalę, akcentavo premjerė I. Šimonytė.

Rusija neapsiriboja konfliktų kūrimu tik kaimynystėje, matome jos įsitraukimą į konfliktus Afrikos šalyse, ji mėgina bei toliau mėgins instrumentalizuoti neteisėtą migraciją pažeidžiamuose pasaulio regionuose. Kaip pažymėta susitikime, su migracijos instrumentalizavimu – keliančiu grėsmę tiek Lietuvai, tiek Maltai – būtina kovoti solidariomis pastangomis.

Susitikime kalbėta, jog šiemet diplomatinių santykių 30-metį mininčių Lietuvos ir Maltos bendradarbiavimas gali būti dar artimesnis, ypač ekonomikoje, gyvybės mokslų, atsinaujinančios energetikos, žemės ūkio srityse.

Susitikime taip pat aptarta saugumo padėtis Artimuosiuose Rytuose.

Šaltinis: lrv.lt