Naujienos

Premjerė susitiko su Lenkijos Seimo Maršalka Szymonu Holownia

Naujienos

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Vyriausybės rūmuose priėmė Lenkijos Seimo Maršalką Szymoną Holownia, oficialiu vizitu pirmą kartą viešintį Lietuvoje. Susitikime aptarti Lietuvos ir Lenkijos dvišaliai santykiai ir parama nuo Rusijos agresijos besiginančiai Ukrainai.

„Rusijos kaimynystėje esančios Lietuva ir Lenkija gerai žino, kaip atrodo imperiniai bandymai jėga primesti mums savo valią, ką reiškia gintis nuo agresijos – per bendrą mūsų tautų istoriją esame tai darę ir kartu. Džiaugiuosi, kad grėsmių akivaizdoje esame ypač vieningi, kad suprantame būtinybę tiek stiprinti savo gynybą, tiek padėti Ukrainai – kuo aktyviau ir sparčiau, jog gintis netektų mums patiems“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Susitikime pažymėtas sutampantis grėsmių matymas ir tarpusavyje susijęs Lietuvos bei Lenkijos saugumas, skatinantis ir įpareigojantis šalis artimai bendradarbiauti įvairiose srityse bei kartu akcentuoti paramos Ukrainai svarbą tarptautinėje bendruomenėje.

Be to, svarbu išlaikyti budrumą hibridinių grėsmių atžvilgiu, tokių kaip šiuo metu aprimusi Baltarusijos režimo organizuota neteisėta migracija prie Lietuvos, Lenkijos bei Latvijos sienų, akcentavo premjerė.

Taip pat aptarti lenkų ir lietuvių tautinėms mažumoms Lietuvoje ir Lenkijoje aktualūs švietimo bei tautinio tapatumo išsaugojimo klausimai. Kaip pažymėta susitikime, tautinės bendruomenės jungia ir įvairove sustiprina abi šalis, kartu primindamos ir bendrą istoriją.

Šaltinis: lrv.lt