Naujienos

Premjerė susitiko su Kosovo Ministru Pirmininku Albinu Kurti

Naujienos

Data

2023 02 19

Įvertinimas

Miuncheno saugumo konferencijoje dalyvaujanti Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė sekmadienį susitiko su Kosovo Ministru Pirmininku Albinu Kurti, su kuriuo aptarė Kosovo eurointegraciją ir tolimesnei jos pažangai aktualias Lietuvos ir Kosovo bendradarbiavimo kryptis, valstybių dvišalius santykius, situaciją Vakarų Balkanų regione, Belgrado-Prištinos dialogą, Rusijos karą prieš Ukrainą.

Susitikime Vyriausybės vadovė I. Šimonytė išreiškė tvirtą Lietuvos paramą Kosovo nepriklausomybei ir pastangoms integruotis į tarptautinę bendruomenę, kurti daugiatautę, demokratinę ir klestinčią valstybę.

„Iš patirties žinome, koks svarbus yra kitų šalių dalijimasis patirtimi ir parama eurointegracijos procesui, todėl tvirtai remiame Kosovą šiame kelyje ir sveikiname pasiektą pažangą įgyvendinant reformas. Aiški laikysena remiant Ukrainą nuo pat Rusijos invazijos pradžios tik patvirtina, kad Kosovas priklauso bendrų vertybių euroatlantinei šeimai“, – sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Lietuva remia Kosovo eurointegracijos siekius, nuosekliai palaiko ES vizų režimo liberalizavimą Kosovui, pridūrė Ministrė Pirmininkė.

Taika ir stabilumas Europoje, taisyklėmis grįsta tarptautinė tvarka – bendras tiek Lietuvos, tiek Kosovo interesas, pažymėta susitikime, todėl šiuo laikotarpiu ypač svarbi demokratinių šalių atsakomybė ir bendradarbiavimas užtikrinant taiką Europoje.

Premjerės I. Šimonytės teigimu, reikalinga spartinti paramos Ukrainai tiekimą, o kartu didinti spaudimą agresorei Rusijai tarptautinėmis sankcijomis ir šalies tarptautine izoliacija.

Susitikime taip pat aptarta situacija Vakarų Balkanuose.

Šaltinis: lrv.lt