Naujienos

Premjerė susitiko su keturių Lietuvos mokinių robotikos komandų nariais

Naujienos

Trečiadienį Vyriausybėje lankėsi keturių Lietuvos mokinių robotikos komandų nariai – mokiniai, jų mokytojai ir mentoriai, siekę iškovoti galimybę dalyvauti robotų varžybose Hiustone, JAV.

„Lituanica X šeimų bendruomenės“ iniciatyva vykusiame susitikime jos nariai ir Kauno jėzuitų gimnazijos mokiniai, mokytojai ir mentoriai dalinosi komandų pasiekimais, kalbėtasi apie Lietuvoje esančią robotikos entuziastų bendruomenę, svarstyta, kas galėtų padėti populiarinti robotiką ir kokių sąlygų tam reikėtų.

Susitikime su premjere moksleiviai pasakojo, kaip susidomėjo robotika, kalbėjo apie savo kelią iki tarptautinių čempionatų, iššūkius kuriant robotus ir varžantis tarp pasaulio geriausiųjų, kartu su mokytojais ir mentoriais aptartos paskatos, galinčios pritraukti daugiau vaikų į šią sritį ne tik didžiuosiuose, tačiau ir kituose Lietuvos miestuose bei regionuose.

Susitikime dalyvavo kovo mėnesį Italijoje vykusiame robotikos čempionate Lietuvai atstovavusios keturios robotikos komandos: „Lituanica X“, „Lituanica PlumBum“, „Lituanica – Vilnius Lyceum Robotics“ ir „Litbot“.

Iš Vilniaus ir Alytaus moksleivių sudaryta „Lituanica X“ ir Kauno jėzuitų gimnazijos komanda „Litbot“ dėl atsisakymo dalyvauti turnyro kovose kartu su Rusijos komanda iš turnyro buvo diskvalifikuotos.

„Jūsų teisingas apsisprendimas, apie kurį Lietuva išgirdo Kovo 11-osios išvakarėse, buvo geriausia laisvės pamoka ir priminimas tiems, kurie kartais dvejoja ir renkasi pustonius, kad iš tiesų svarbiausia yra išlikti padoriu prieš save ir kitus žmogumi. Ir aukščiausios pergalės visų Jūsų, nė kiek neabejoju, dar laukia ateityje“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Lietuvos robotikos rinktinės komandos „Lituanica – Vilnius Lyceum Robotics“ ir merginų komanda „Lituanica PlumBum“, neturėjusios varžytis kartu su Rusijos komandomis, Italijoje vykusiame čempionate išsiskyrė aukštais pasiekimais – pirmoji geriausiai pasirodė robotų varžybų lauke, antroji keliaus į Hiustone vyksiančias pasaulines varžybas „FIRST TECH Challenge“.

Šaltinis: lrv.lt