Naujienos

Premjerė susitiko su Europos Komisijos vicepirmininku Valdžiu Dombrovskiu 

Naujienos

Data

2023 09 07

Įvertinimas

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį susitiko su Lietuvoje viešinčiu vykdomuoju Europos Komisijos (EK) pirmininkės pavaduotoju Valdžiu Dombrovskiu. Susitikime aptarti Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (RRF) ir plano „REPowerEU“ įgyvendinimas, ES ekonominio atsparumo stiprinimas, parama Ukrainai, ES Daugiametė finansinė perspektyva bei kiti aktualūs klausimai. 

Lietuva ir toliau dės pastangas įgyvendinti reformas ir investicijas, numatytas „Naujos kartos Lietuva“ plane, susitikime sakė I. Šimonytė, dar pernai rudenį ir šį pavasarį Vyriausybė priėmė sprendimus papildomai investuoti į sritis, kurios prisideda prie šalies ekonomikos atsparumo didinimo bei transformacijos, ir šioje srityje tikimės sklandaus bendradarbiavimo su Europos Komisija. 

Premjerės I. Šimonytės ir EK vicepirmininko V. Dombrovskio susitikime aptartas Europos semestras – kasmetinis ekonominės, fiskalinės, užimtumo ir socialinės politikos koordinavimo ES procesas – ir šaliai skirtos rekomendacijos.

Taip pat – ES prekybos politika. Siekiant stiprinti ES ekonominį saugumą ir kurti patikimas tiekimo grandines, svarbu plėsti ir gilinti ES laisvosios prekybos susitarimų tinklą, kaip ypač reikšmingą Lietuva mato Indijos-Ramiojo vandenynų regioną, sakė Ministrė Pirmininkė.  

Rusijos karo prieš Ukrainą ir vis glaudesnio autoritarinių režimų bendradarbiavimo kontekste ES atsparumas, kuo mažesnė priklausomybė nuo nepatikimų partnerių yra aktualesnė nei bet kada anksčiau, pažymėta susitikime. 

Taip pat kalbėtasi apie ES paramą Ukrainai – 2024-2027  m. periodo finansinės pagalbos instrumentus, kuo spartesnio daugiašalio įsitraukimo į Ukrainos atstatymą svarbą, EK vaidmenį sprendžiant Ukrainos grūdų eksporto probleminius klausimus. 

Aptariant 2021-2027 m. Daugiametės ES finansinės programos peržiūrą, Vyriausybės vadovė akcentavo investicijų į karinio mobilumo ir junglumo projektus svarbą, pažymėdama jų reikšmę ne tik regionui, bet ir visos ES saugumui. 

Šaltinis: lrv.lt