Naujienos

Premjerė su Žemės ūkio taryba aptarė pažangą sprendžiant ūkininkams aktualius probleminius klausimus

Naujienos

Premjerė Ingrida Šimonytė bei aplinkos ir žemės ūkio ministrai Simonas Gentvilas ir Kęstutis Navickas trečiadienį susitiko su Lietuvos žemės ūkio tarybos nariais, su kuriais aptarė padėtį žemės ūkyje ir progresą sprendžiant šalies ūkininkams aktualius probleminius klausimus.

Susitikime konstatuota, kad žaliojo dyzelino naudojimo bei akcizo suskystintoms naftos dujoms klausimai iš esmės išspręsti. Jame aptartas ūkininkams palankus, Lietuvos derybomis su Europos Komisija (EK) pasiektas sprendimas dėl EK priimto deleguotojo reglamento papildymo, leidžiančio 2024 m. netaikyti reikalavimo atkurti daugiametes pievas.

Taip pat diskutuoti šiuo metu derinami pakeitimai dėl žemės ūkio veiklos vandens apsaugos juostose ir zonose. Tai reglamentuojantį pakoreguotą Aplinkos ministerijos parengtą įstatymo projektą planuojama teikti svarstyti Seimui pavasario sesijoje.

Su Žemės ūkio tarybos atstovais aptarta ir padėtis pieno sektoriuje bei pieno gamintojų kooperacijos sąlygos. Sutarta dėl pieno gamintojų atstovų dalykinių siūlymų pateikimo Žemės ūkio ministerijai, šie būtų apsvarstyti ir į juos būtų atsižvelgiama tobulinant Seimui pateiktą Pieno įstatymo projektą. Taip pat aptarti kiti aktualūs žemės ūkio srities klausimai.

Šaltinis: lrv.lt