Naujienos

Premjerė su Suomijos Parlamento Pirmininku aptarė paramą Ukrainai, Rusijos hibridinę agresiją ir instrumentalizuotos migracijos užkardymą

Naujienos

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė pirmadienį Vyriausybės rūmuose priėmė Suomijos parlamento, Eduskuntos, Pirmininką Jussi Halla-aho. Susitikime aptartas Lietuvos ir Suomijos dvišalis ir regioninis bendradarbiavimas – pažymėta ypatinga jo svarba gynybos ir saugumo srityse, taip pat aptarta būtinybė ir toliau remti Ukrainą iki jos pergalės.

„Labai vertiname daugybėje sričių ir tarptautinių formatų artimą Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimą, iš bendrų vertybių ir interesų kylantį tarpusavio supratimą. Tai, kad jau metus esame NATO sąjungininkai, daro mūsų regioną saugesnį, o mūsų santykius – dar glaudesnius. Baltijos ir Šiaurės šalių parama Ukrainai – sektinos lyderystės pavyzdys, turime ją tęsti, raginti nepailsti mūsų sąjungininkus ir bendraminčius, nes tai yra vienintelis kelias sustabdyti ir toliau agresyvėjančią Rusiją“, – sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

Gyvendami taikoje turime privilegiją rūpintis švietimo, sveikatos apsaugos, susisiekimo ir daugybe kitų kasdienės gerovės klausimų, tačiau kaip NATO sąjungininkai privalome toliau stiprinti mūsų gynybą ir atgrasymą, kad visa tai galėtume apginti, pažymėjo I. Šimonytė.

Tiek Lietuva, tiek Suomija pastaraisiais metais susidūrė su migracijos instrumentalizavimu – Rusijos ir Baltarusijos režimų organizuotu hibridiniu išpuoliu. Matydami, kokie beatodairiški gali būti autoritariniai režimai mūsų tiesioginėje kaimynystėje, turime išlikti visuomet budrūs ir bendradarbiaujantys, aiškiai įvardyti neteisėtų migracijos srautų priežastis ir koordinatorius, pridūrė premjerė.

Rusija toliau agresyvėja prieš demokratines valstybes, planuodama ir vykdydama hibridines atakas, įskaitant ir kinetines atakas NATO šalių teritorijoje, siekdama įbauginti mūsų visuomenes ir silpninti paramą Ukrainai. Todėl būtent šios paramos stiprinimas yra teisingiausias ir efektyviausias atsakas Rusijai, sakė premjerė.

Šaltinis: lrv.lt