Naujienos

Premjerė Singapūre: kertinė Lietuvos technologijų sektoriaus sėkmės dalis – moterų įsitraukimas

Naujienos

Darbo vizitu Singapūre viešinti Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė penktadienį dalyvavo „AsiaTech“ konferencijoje, kurioje sakė kalbą moterų įgalinimo ir įsitraukimo į technologijų sritį tema.

Sakytoje kalboje Ministrė Pirmininkė apžvelgė duomenimis grįstos valdysenos progresą Lietuvoje, duomenims tapus ypač reikšmingiems krizių ir iššūkių akivaizdoje – COVID-19 pandemijos, Baltarusijos režimo organizuotos neteisėtos migracijos, Rusijos karo prieš Ukrainą.

„Kiekviena iš šių situacijų reikalavo skubaus sprendimų priėmimo, situacinio budrumo ir aiškaus žinojimo, ar veikiame teisinga kryptimi. Pandemijos metu, pavyzdžiui, turėjome kasdien būti tikri, jog mums pakanka medikų ir resursų mūsų ligoninėse, idant galėtume priimti geriausius sprendimus. Iššūkių laikotarpiu ženkliai išplėtėme mūsų duomenų žemėlapį detalia informacija apie sergamumą, ligoninių užimtumą, padėtį pasienyje, ir tai – tik dalis. Duomenys buvo esmingai svarbūs valdant kiekvieną specifinę situaciją. Šiandien duomenys, kurių pagrindu Vyriausybė priima sprendimus, yra kaupiami ir atnaujinami kasdien“, – sakė premjerė I. Šimonytė. 

Tai – ženklus pokytis nuo situacijos, buvusios prieš keliolika metų, ir ketvirtinių duomenų rinkinių, kuriais tegalėjome kliautis ankstesniuose iššūkiuose, tokiuose kaip 2008-ųjų finansų krizė, kalboje priminė Vyriausybės vadovė.

Kaip pažymėjo I. Šimonytė, moterų įsitraukimas į įvairias sritis yra svarbi Lietuvos inovatyvumo dedamoji. „Startup Lithuania“ duomenimis, tarp 38 proc. Lietuvos startuolių įkūrėjų esama bent vienos moters, o mentorystės programos kaip „Women Go Tech“ kasmet sėkmingai vis didina moterų dalį technologijų profesijose.

Moterys šiandien neretai matomos lyderiaujančiose pozicijose Lietuvoje, konferencijoje akcentavo premjerė.

„Didžiuojuosi tuo, kad Lietuvos visuomenė vertina moterų talentus visose srityse – politikoje, valstybės tarnyboje, versle ir kitur. Žinoma, tebesame gana toli nuo visuotinio 50:50 pasiskirstymo, tačiau tai ir nebūtų racionali ambicija. Skatinti moteris siekti savo svajonių ir neapriboti tikslų, padėti suderinti šeiminį ir profesinį gyvenimą, pasiekti vienodą atlygį už tą patį darbą – tai yra racionali ambicija. Ir siekdami jos įgyvendinimo, tikiu, esame teisingame kelyje“, – sakė premjerė.

I. Šimonytė penktadienį taip pat tarė sveikinimo žodį Lietuvos-Singapūro verslo forumo dalyviams, apžvelgdama Lietuvos stipriąsias puses ir užsienio investicijoms palankias sąlygas šalyje. Vyriausybės vadovė pakvietė atrasti Lietuvą kaip verslo kryptį ir vartus į 500 mln. Europos Sąjungos vartotojų rinką.

Ministrė Pirmininkė penktadienį susitiko ir su Lietuvoje veiklą vystančios ir plėtrą planuojančios „Esco Lifesciences“ įkūrėju ir vadovu Lim Lay Yew, taip pat – Singapūro pramoninkų federacijos Prezidentu Lennon Tan. Susitikimuose premjerė pabrėžė, jog Singapūras yra viena prioritetinių ekonominių ryšių vystymo rinkų Indijos-Ramiojo vandenynų regione Lietuvai, kad palankių verslo sąlygų investicijoms užtikrinimas buvo ir liks vienu svarbiausių Vyriausybės prioritetu.

Šaltinis: lrv.lt