Naujienos

Premjerė: savo kasdieniais pasirinkimais, veiksmais ir žodžiais privalome neleisti blogiui vešėti

Naujienos

Šiandien, minėdami Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, žyminčią Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos išlaisvinimą prieš 79-erius metus, pagerbiame milijonus nekaltų žmonių, tapusių Antrojo pasaulinio karo metu nacių vykdyto žiauriausio genocido aukomis.

„Daug metų kartojome „daugiau niekada“, tačiau tokios katastrofos gali pasikartoti ir jos, deja, kartojasi. Jau ne kartą įsitikinome, kad neapykanta niekur nedingsta, ji tik pasislepia, tūno ir nepastebimai auga, kol visa jėga agresyviai pradeda bujoti, jeigu laiku jos nepažabojame. Šiandien, kai pasaulyje vis dar tiek daug neapykantos, žiaurumo, augančio antisemitizmo, turime pabrėžti, kad Lietuvoje ir pasaulyje neturi būti vietos jokios formos neapykantai. Tai yra skaudus signalas mums visiems, kad negalime prarasti budrumo ir privalome kasdien savo pasirinkimais, veiksmais ir žodžiais kovoti už žmogiškumą bei neleisti blogiui vešėti.

Šiandien pasaulis prisimena tai, ko neteko – šešių milijonų žydų Lietuvoje ir visame pasaulyje, šešių milijonų brutaliai nutrauktų gyvenimų, neišsipildžiusių svajonių. Prabėgę metai tik dar labiau išryškino tragedijos mastą ir tai, ką praradome – daug turtingesnės įvairove bei žmogiškumu Lietuvos ir viso pasaulio.

Šiandien ir kasdien mes prisimename. Mes prisimename jų istorijas. Tačiau dabar dar svarbiau yra ginti pamatines vertybes – žmogiškumą, laisvę, orumą, toleranciją ir tą įsipareigojame kartu nepailstant daryti“, – sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Šaltinis: lrv.lt