Naujienos

Premjerė: privalome padaryti viską, kad nė viena auka nebūtų beprasmė

Naujienos

Data

2023 08 21

Įvertinimas

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo  kario savanorio Artūro Sakalausko žūties 32-ųjų metinių minėjimo ceremonijoje.

„Spalį Artūrui Sakalauskui sukaktų šešiasdešimt. Tačiau jau trisdešimt dveji metai, kai drąsus savanoris buvo pakirstas priešo kulkos. Labai noriu tikėti, kad jis buvo paskutinė okupantų auka Lietuvoje.  Tam būtina, kad imperialistinis gaivalas būtų ne tik sustabdytas, bet ir sutriuškintas.

Šiandien privalome pagarbiai nulenkti galvą prieš ukrainiečius, kurie moka savo gyvybių kainą, kad mums nebereikėtų gedėti ir laidoti naujų agresijos aukų. Turime labai aiškiai suprasti, kad šiandien bet kokia parama Ukrainos kovai – tai ir saugios ateities Lietuvoje kūrimas“, – sakė premjerė.

Vyriausybės vadovė pažymėjo, jog nors ir esame galingiausio pasaulyje karinio aljanso nariai, turime sugebėti gintis patys ir prireikus duoti atkirtį. Todėl šiandien galime kalbėti ne tik apie savanorio Artūro Sakalausko šviesų atminimą, bet ir apie svarbų jo pavyzdį. Kai buvo būtina, jis nedvejodamas gynė Lietuvos Parlamentą, kovėsi su provokatoriais okupantais, savo kūnu uždengė Tėvynę. Itin svarbu, kad jis taptų šaltiniu, įkvepiančiu visus mus ugdyti pilietinio pasipriešinimo įgūdžius ir, jei reikėtų, duoti deramą atkirtį.

„Tikrai galime didžiuotis ir žavėtis Artūru Sakalausku, bet taip pat puikiai suprantame, kad kiekviena tokia auka yra sudaužytos svajonės, per anksti nutrūkęs pasakojimas, didžiulis skausmas artimiesiems ir bičiuliams. Negalime pakeisti praeities, tačiau galime ir privalome padaryti viską, kad nė viena auka nebūtų  beprasmė, o didvyriai gyventų mūsų atmintyje ir įkvėptų drąsiems apsisprendimams“, – pabrėžė I.Šimonytė.

1991 m. rugpjūčio 21 dieną, žlungant pučui, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo rūmų prieigose įvykdyta sovietų armijos provokacija. Pasipriešinimo metu Alytaus rinktinės savanoris Artūras Sakalauskas žuvo, dar du Alytaus rinktinės savanoriai buvo sužeisti. Artūras Sakalauskas tapo paskutiniąja auka XX amžiuje, paaukota už Lietuvos Nepriklausomybę.

Šaltinis: lrv.lt