Naujienos

Premjerė prisijungė prie Briuselio deklaracijos dėl veiksmų suteikiant moterims daugiau galių konfliktų metu

Naujienos

Data

2022 09 22

Įvertinimas

Rugsėjo 21 d. Niujorke vykusio Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos paraštinio renginio „Moterys konfliktuose“, skirto jaunoms moterims, dirbančioms konfliktiniuose ir pokonfliktiniuose regionuose, metu Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė kartu su 30 kitų valstybių lyderių prisijungė prie Briuselio deklaracijos dėl veiksmų, siekiant suteikti moterims daugiau galių konfliktų metu (angl. Brussels Declaration on Actions towards Empowering Women in Conflicts).

Deklaraciją inicijavo Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles’as Michel‘is, JT padalinys Lyčių lygybei ir moterų įgalinimui, „Nadios Iniciatyva“ ir Dr. Denis Mukwege fondas. Deklaraciją pasirašė premjerai ir prezidentai iš 31 šalies, tarp kurių 21 yra ES valstybė narė.

Deklaracijoje dar kartą patvirtinami įsipareigojimai ginti moteris ir mergaites konfliktų metu, suteikti daugiau joms galių konfliktų prevencijos, krizių valdymo, konfliktų sprendimo ir pagalbos, atsigavimo srityse, veiksmingai įgyvendinti darbotvarkę „Moterys, taika ir saugumas“, kartu deklaracijoje smerkiami tarptautinės teisės pažeidimai, nusikaltimai, padaryti prieš moteris ir mergaites, taip pat ir Rusijos karo Ukrainoje metu.

Šaltinis: lrv.lt