Naujienos

Premjerė priėmė pirmą kartą Lietuvoje besilankantį Andoros Ministrą Pirmininką

Naujienos

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė trečiadienį susitiko su Andoros Ministru Pirmininku Xavieru Espot Zamora, su kuriuo aptarė dvišalį bendradarbiavimą, regioninį saugumą ir kitus šalims aktualius klausimus. Tai – pirmas Andoros Vyriausybės vadovo vizitas į Lietuvą dvišalių santykių istorijoje.

„Džiaugiamės šiuo vizitu kaip nauju puslapiu mūsų dvišaliuose santykiuose, o taip pat ir pasibaigusiomis Andoros ir Europos Sąjungos derybomis dėl asociacijos sutarties – bendraminčių demokratinių šalių bendradarbiavimas šiandien kaip niekada svarbus. Esame labai dėkingi už Andoros finansinį indėlį į Lietuvos vykdomą mokyklos renovacijos projektą Ukrainoje – tai dovanoja nuo karo kenčiantiems žmonėms šviesesnės ateities viltį ir jau dabar realia pagalba padeda susitvarkyti su dideliais atstatymo iššūkiais“, – sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

Vyriausybės vadovė padėkojo Andoros Ministrui Pirmininkui už principingą šalies laikyseną Rusijos vykdomo karo prieš Ukrainą akivaizdoje, šalies prisijungimą prie agresorei taikomų ES sankcijų.

Turime ieškoti naujų spaudimo taškų Rusijai sankcijomis, užtikrinti tinkamą esamų priemonių įgyvendinimą, išlikti kantrūs ir neabejoti sankcijų veikimu, priešingai nei bando įtikinti Rusija, pažymėjo premjerė. Rusijos įšaldyto turto panaudojimas Ukrainos reikmėms yra reikalingas ir būtų teisingas kitas sankcijų žingsnis, pridūrė I. Šimonytė.

Pasaulis, kuriame valstybių sienos keičiamos brutalia jėga, yra pavojingas visoms, o ypač nedidelėms šalims, akcentuota susitikime.

Aptariant glaudesnį Andoros ir ES bendradarbiavimą, Ministrė Pirmininkė pasveikino derybų dėl asociacijos sutarties užbaigimą ir pabrėžė kolektyvinio bendradarbiavimo naudą saugumo ir kitų iššūkių, tokių kaip klimato kaita ar pandemijų valdymas, kontekste.

Susitikime aptarta ekonominė padėtis šalyse ir kitos aktualijos, dvišalių Lietuvos ir Andoros santykių plėtra.

Po susitikimo Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir Andoros užsienio reikalų ministrė Imma Tor Faus Vyriausybės spaudos centre pasirašė dvi šalių sutartis: Lietuvos Respublikos ir Andoros Kunigaikštystės sutartį dėl pajamų bei kapitalo dvigubo apmokestinimo išvengimo ir mokesčių slėpimo ir vengimo prevencijos bei Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos ir Andoros užsienio reikalų ministerijos susitarimo memorandumą dėl tikslinio įnašo į Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondą.

Pastaruoju susitarimu Andora skirs 15 tūkst. eurų mokyklos Snihurivkoje (Ukrainos Mykolajivo regionas) renovacijai, Lietuvos įgyvendinamam projektui.

Po šalių premjerų ir delegacijų susitikimo Andoros Ministras Pirmininkas lankėsi Nacionaliniame krizių valdymo centre, kuriame Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė pristatė centro veiklą ir funkcijas, Lietuvos patirtį hibridinių grėsmių užkardyme ir ekstremalių bei krizinių situacijų valdymo srityje.

Šaltinis: lrv.lt