Naujienos

Premjerė pasveikino Ukrainą šalies Nepriklausomybės dienos proga

Naujienos

Data

2022 08 24

Įvertinimas

Rugpjūčio 24-ąją Ukraina mini Nepriklausomybės dieną, šią dieną sukanka ir šeši mėnesiai nuo Rusijos karinės invazijos į Ukrainą pradžios.

„Skaičiuojame jau pusmetį visa apimančio naikinimo ir griovimo – neišprovokuoto, beatodairiško Rusijos karo, kurio aukomis tapo tūkstančiai ukrainiečių – karių ir civilių, o palikti savo namus buvo priversti milijonai. Nors jaučiame karo padarinius, jo baisumus stebime iš saugių savo namų, greta artimųjų, žinodami, kad ir rytdiena bus panaši į šiandieną, o netoliese vykstančio karo akivaizdoje tai tampa brangintina tikrove. Kasdieniai karo vaizdai ir žinios mus gali bauginti, versti nuo jų užsisklęsti rutinoje ir užsimiršti. Tačiau to nedarykime, nes Ukraina tęsia kovą, jau sutriuškinusią agresoriaus lūkesčius apie lengvą ir greitą pergalę. Jis tikisi ir dar kai ko – kad remiančios Ukrainos nepriklausomybę Vakarų šalys išseks, praras ryžtą, galbūt susivaidys tarpusavyje ir parama ukrainiečiams teliks deklaracijomis, bet ne veiksmais. Net jeigu buvo abejojančių, kad gebame būti vieningi ir solidarūs, pastarasis pusmetis įrodė, kad tokie esame. Tokiais ir išlikime, kad Ukrainos, o kartu ir mūsų visų pergalė, išauštų kuo anksčiau.

Šešis mėnesius didvyriškai besiginantiems nuo naujos Rusijos agresijos bangos, ši Nepriklausomybės diena ukrainiečiams, neabejoju, turi ypatingą vertę. Tik drąsių ir pasiaukojančių žmonių dėka Kyjive šiandien švenčiama laisvė. Ši kova visam civilizuotam pasauliui rodo, kad įmanoma pasipriešinti kur kas didesnei karinei galybei, kai esi tiesos ir teisės pusėje“, – sakė Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė, šią dieną perdavusi sveikinimą Ukrainos premjerui Denysui Šmyhaliui.

Premjerės žodžiais, šiais metais tapusi kandidate į Europos Sąjungos nares, Ukraina parodė neįtikėtiną valią net ir karo metu sutelkti pastangas ilgalaikių tikslų ir šalies europinės ateities labui. Ministrė Pirmininkė užtikrino, kad Lietuva šiame kelyje bus su ukrainiečiais, teikdama ir telkdama visą įmanomą paramą, kad Ukraina kuo greičiau taptų ES nare.

Šaltinis: lrv.lt