Naujienos

Premjerė pasveikino Prancūziją nacionalinės šventės proga

Naujienos

Data

2023 07 14

Įvertinimas

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Vyriausybės ir Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai pasveikino Prancūziją su nacionaline švente – Bastilijos paėmimo diena ir palinkėjo šaliai klestėjimo bei gerovės.

„Leiskite pasidžiaugti labai gerais dvišaliais santykiais tarp mūsų valstybių. Esame suinteresuoti toliau plėtoti strateginį dvišalį dialogą su Prancūzija kaip viena svarbiausių Lietuvos partnerių. Taip pat esame pasirengę toliau stiprinti ekonominį bendradarbiavimą, kartu saugoti ir puoselėti europietiškas vertybes, siekti darnaus augimo, tarptautinės taikos ir stabilumo visur, kur galime – nuo Europos iki Sahelio regiono.

Esame labai dėkingi Prancūzijai už indėlį į Baltijos regiono saugumą, ypač už dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Lietuvoje. Tikimės dirbti kartu toliau stiprinant NATO rytų flangą, plėtojant karinį Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimą.

Šokiruojančio ir brutalaus Rusijos karo prieš Ukrainą akivaizdoje kaip niekada svarbus ES ir NATO valstybių susitelkimas remiant herojiškas Ukrainos pastangas apginti ne tik savo nepriklausomybę ir teritorinį  integralumą, bet ir Europos saugumo tvarką, viso demokratinio pasaulio vertybes. Tvirta ir principinga Prancūzijos laikysena bei parama Ukrainai priartina Ukrainą prie pergalės ir taikos. Kartu būtina užtikrinti tarptautinę atsakomybę už visus Rusijos įvykdytus nusikaltimus, įsteigiant Specialųjį Tribunolą agresijos nusikaltimams tirti.

Esu įsitikinusi, kad 2024 m. vyksiantis bendras Lietuvos ir Prancūzijos kultūros sezonas tik dar labiau sustiprins mūsų žmonių ir valstybių ryšius“, – sakoma Vyriausybės vadovės sveikinime.

Šaltinis: lrv.lt