Naujienos

Premjerė pasveikino Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos proga

Naujienos

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė nuoširdžiai pasveikino visus Lietuvos žmones Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos proga.

„Šį gegužės sekmadienį turime prasmingą progą prisiminti ir išreikšti dėkingumą visiems, kurie gynė Lietuvos laisvę ir paaukojo už nepriklausomybę savo gyvybes. Žūtbūtinė partizanų kova kartų kartoms liudija neįtikėtiną drąsą ir visada bus neišsemiamas patriotiškumo šaltinis.

Šiandien didžiuojamės modernia, kartu su NATO partneriais vis didesnes jėgas ir patirtis įgyjančia mūsų kariuomene. Labai svarbu, kad šia jėga pasitiki Lietuvos piliečiai. Visuomenės ir kariuomenės vienybė – pats galingiausias ginklas, galintis atgrasyti visus liguistų ambicijų turinčius diktatorius.

Ginti laisvę – ne tik uniformas vilkinčių žmonių prievolė. Tai suvokiame tebevykstant nepateisinamai ilgai nesutramdytai žiauriai Rusijos agresijai prieš Ukrainą. Šiame fronte sprendžiasi daugelio laisvę mylinčių šalių likimas ir tik triuškinantis karo sukėlėjų pralaimėjimas užtikrins tolesnę demokratijos ateitį, pamatinėmis vertybėmis grindžiamą pasaulio tvarką.

Nuoširdžiai sveikinu Laisvės kovų dalyvius ir jų artimuosius, karius, karininkus ir jų šeimos narius, visus Lietuvos patriotus su garbingos istorijos paminėjimo diena, pilietinės brandos švente. Bendromis pastangomis toliau stiprinkime kariuomenės ir visuomenės vienybę – amžiną ir patikimą laisvės dvasios garantą“, – sakoma Vyriausybės vadovės sveikinime.

Ievos Budzeikaitės nuotr.

Šaltinis: lrv.lt