Naujienos

Premjerė pasveikino naująjį Prancūzijos Ministrą Pirmininką Gabrielį Attalį

Naujienos

Lietuvos Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė pasveikino paskirtą naująjį Prancūzijos Respublikos Ministrą Pirmininką Gabrielį Attalį, linkėdama didžiausios sėkmės šiose pareigose.

„Leiskite pasidžiaugti labai gerais dvišaliais santykiais tarp mūsų valstybių. Šiais metais vykstantis bendras Lietuvos ir Prancūzijos kultūros sezonas tik dar labiau sutvirtins mūsų žmonių ir valstybių ryšius. Esame suinteresuoti toliau plėtoti strateginį dvišalį dialogą su Prancūzija kaip viena svarbiausių Lietuvos partnerių, taip pat esame pasirengę toliau stiprinti ekonominį bendradarbiavimą, kartu saugoti ir puoselėti europietiškas vertybes, siekti darnaus augimo, tarptautinės taikos ir stabilumo visur, kur galime, – nuo Europos iki Sahelio regiono“, – sakoma Lietuvos Vyriausybės vadovės sveikinime.

I. Šimonytė išreiškė lūkestį dėl tolimesnio bendro darbo sėkmingai stiprinant NATO rytų flangą, plėtojant karinį Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimą.

„Šokiruojančio ir brutalaus Rusijos karo prieš Ukrainą akivaizdoje kaip niekada svarbus ES ir NATO valstybių susitelkimas remiant herojiškas Ukrainos pastangas apginti ne tik savo nepriklausomybę ir teritorinį integralumą, bet ir Europos saugumo tvarką, viso demokratinio pasaulio vertybes. Tvirta ir principinga Prancūzijos laikysena ir parama Ukrainai priartina Ukrainą prie pergalės ir taikos, kaip ir mūsų parama Ukrainos euroatlantiniams siekiams tik dar labiau sustiprina mus visus“, – pridūrė premjerė I. Šimonytė.

Šaltinis: lrv.lt