Naujienos

Premjerė pasveikino naująjį Jungtinės Karalystės vyriausybės vadovą

Naujienos

Data

2022 10 26

Įvertinimas

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė nuoširdžiai pasveikino Rishį Sunaką paskyrimo Jungtinės Karalystės Ministru Pirmininku proga.

„Lietuvai didelė garbė vadinti Jungtinę Karalystę gera drauge ir strategine partnere. Džiaugiuosi, kad 2022 m. minime mūsų šalių diplomatinių santykių 100-metį.

Lietuva puoselėja tvirtus ryšius su Jungtine Karalyste visose abipusių interesų   srityse ir labai vertina Jungtinės Karalystės indėlį į NATO rytinio flango, ypač Baltijos regiono, saugumą.

Tikiu, kad Lietuva ir Jungtinė Karalystė nuolat rems Ukrainą, kovojančią už savo ir kitų Europos tautų laisvę. Neabejoju, kad išlaikydami solidarumą ir principinę poziciją, paremtą laisvės ir demokratijos vertybėmis, įveiksime karo baisumus, su kuriais susiduriame šiandien. Mūsų nuosekli pozicija griežtinant sankcijas Rusijai ir Baltarusijai yra itin svarbi siekiant parodyti, kad Europa nepasiduos agresoriaus šantažui ir gins savo vertybes.

Mano Vyriausybė tikisi bendradarbiauti su Jumis stiprinant glaudžią šalių partnerystę, ypač prekybos ir inovacijų, kultūros ir švietimo, kibernetinio saugumo ir finansinių technologijų srityse. Lietuvių diaspora Jungtinėje Karalystėje, taip pat Lietuvoje gyvenantys ir dirbantys Didžiosios Britanijos piliečiai sudaro vieną iš stipriausių mūsų šalių ryšių dalių. Jie kuria gerovę ir įneša vertingą kultūrinį indėlį tiek Lietuvoje, tiek Jungtinėje Karalystėje.

Esu įsitikinusi, kad Lietuvos ir Jungtinės Karalystės partnerystė, grindžiama bendromis vertybėmis ir įsipareigojimu transatlantinei vienybei, artimiausiais metais ir toliau plėtosis. Džiaugiuosi galėdama dirbti su Jumis šiuo mūsų šalims itin svarbiu metu ir tikiuosi kuo greičiau susitikti Vilniuje.

Gerbiamas Ministre Pirmininke, reiškiu Jums didžiausią pagarbą, linkėdama Jungtinės Karalystės žmonėms gerovės ir klestėjimo“, – sakoma premjerės sveikinime.   

EPA-ELTA nuotr.

Šaltinis: lrv.lt