Naujienos

Premjerė pasveikino Naująją Zelandiją nacionalinės šventės proga

Naujienos

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Vyriausybės vardu nuoširdžiai pasveikino Naująją Zelandiją nacionalinės šventės proga ir palinkėjo šios šalies žmonėms gerovės bei klestėjimo.

„Labai vertinu draugiškus Lietuvos ir Naujosios Zelandijos santykius. Esu tikra, kad mūsų bendramintės šalys toliau dirbs išvien stiprindamos dvišalius santykius ir taisyklėmis grindžiamą tarptautinę tvarką.

Šiuo metu visame pasaulyje regime tarpusavyje susijusius saugumo iššūkius, žalingus demokratinėms šalims. Ypač neramina besitęsianti Rusijos agresija prieš Ukrainą, nes ji turės didžiulį poveikį pasaulio tvarkai ateityje. Todėl svarbu, kad panašiai mąstančios šalys aktyviai bendradarbiautų remdamos dėl pergalės kovojančią Ukrainą, įskaitant didesnę karinę paramą. Naujosios Zelandijos parama Ukrainai labai vertinama Ukrainoje ir visose Europos šalyse.

Lietuva teikia didelį prioritetą ryšių stiprinimui su Naująja Zelandija ir Indijos bei Ramiojo vandenynų regiono šalimis. Džiugu matyti, kad mūsų politinis ir ekonominis bendradarbiavimas bei žmonių tarpusavio ryšiai stiprėja. Tikiuosi ir toliau bendradarbiauti stiprinant mūsų šalių ryšius“, – sakoma Vyriausybės vadovės sveikinime.

Šaltinis: lrv.lt