Naujienos

Premjerė pasveikino naująją Jungtinės Karalystės Vyriausybės vadovę

Naujienos

Data

2022 09 05

Įvertinimas

Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė nuoširdžiai pasveikino Liz Truss tapus naująja Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės Ministre Pirmininke.

„Priimkite pačius nuoširdžiausius sveikinimus Jums tapus Jungtinės Karalystės Ministre Pirmininke.

Lietuvai didelė garbė vadinti Jungtinę Karalystę artima drauge ir strategine partnere, su kuria šiemet švenčiame diplomatinių santykių 100-metį ir vienodai vertiname transatlantinių santykių svarbą mūsų regiono bei Europos saugumui.

Labai vertiname tęstinį Jungtinės Karalystės įsipareigojimą dėl NATO rytinio flango ir ypač Baltijos regiono saugumo ir išskirtinę lyderystę palaikant Ukrainą kovoje su brutalia Rusijos agresija.

Didžiuojuosi galėdama pažymėti, kad tiek Lietuva, tiek Jungtinė Karalystė buvo vienos pirmųjų šalių, teikusių karinę pagalbą Ukrainai. Ukrainai ir toliau didvyriškai kovojant už savo laisvę ir pasaulinę saugumo tvarką, mūsų vienybė ir vieninga parama yra būtinos sąlygos, siekiant atlaikyti ir sustabdyti šią nepagrįstą Rusijos agresiją ir neleidžiant pasaulio bendruomenei priprasti prie karo liepsnų Europoje. Tikiu, kad dirbdami išvien ne tik padėsime Ukrainai įveikti blogį, su kuriuo ji šiandien susiduria, bet ir apginsime Europos saugumo tvarką.

Galiu Jus patikinti, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir toliau skirs ypatingą dėmesį dvišalių santykių su Jungtine Karalyste stiprinimui, ypač prekybos ir inovacijų, kultūros ir švietimo, kibernetinio saugumo ir finansinių technologijų srityse. Lietuvių diaspora Jungtinėje Karalystėje, kaip ir Lietuvoje gyvenantys ir dirbantys Didžiosios Britanijos piliečiai yra viena stipriausių gijų tarp mūsų šalių. Jie kuria gerovę ir vertingai prisideda prie vietos kultūros tiek Lietuvoje, tiek Jungtinėje Karalystėje.

Kuo šilčiausiai prisimenu mūsų susitikimą Vilniuje šių metų kovą ir norėčiau palinkėti Jums asmeniškai ir Jūsų Vyriausybei visokeriopos sėkmės siekiant užsibrėžtų tikslų, taip pat didinant Jungtinės Karalystės gyventojų saugumą, klestėjimą ir gerovę.

Visi Europoje susiduriame su daugybe beprecedenčių iššūkių, kuriuos sukėlė Rusijos agresija Ukrainoje – energetinis saugumas, pragyvenimo išlaidų didėjimas, auganti infliacija ir kitais. Tikiuosi dirbti kartu su Jumis šiais kritiškais mūsų žmonėms laikais ir viliuosi, kad artimiausiu metu vėl galėsiu Jus pasveikinti Vilniuje“, – sakoma premjerės sveikinime.

Šaltinis: lrv.lt