Naujienos

Premjerė pasveikino Mette Frederiksen tapus Danijos Vyriausybės vadove

Naujienos

Data

2022 12 15

Įvertinimas

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė nuoširdžiai pasveikino Mette Frederiksen  su paskyrimu į Danijos Vyriausybės vadovės postą ir ministrų kabineto suformavimo proga bei palinkėjo visokeriopos sėkmės stiprinant Danijos žmonių saugumą, gerovę ir klestėjimą.

„Lietuvai didelė garbė vadinti Daniją artima sąjungininke ir strategine partnere, su kuria mus sieja vis glaudesni dvišaliai ryšiai, tvirta ir dinamiška partnerystė mums bendradarbiaujant Europos, Šiaurės ir Baltijos šalių formatais, taip pat sutampa mūsų požiūris į glaudesnio bendradarbiavimo svarbą regioninio ir Europos saugumo srityse.

Lietuva labai vertina Danijos vaidmenį prisidedant prie oro patruliavimo misijos ir NATO priešakinių pajėgų stiprinimo Baltijos šalyse.

Remiant Ukrainą ir griežtinant sankcijas Rusijai ir Baltarusijai,  labai svarbu išlikti vieningiems vardan tvarios taikos ir stiprios, agresorių šantažui nepasiduodančios Europos. Taip pat tikiuosi, kad mūsų šalys glaudžiai bendradarbiaus reaguodamos į kitus autoritarinių režimų keliamus iššūkius demokratinėms valstybėms ir kartu sieks toliau stiprinti NATO aljansą, kurti taikų bei saugų Europos žemyną.

Neabejoju, kad  Lietuva ir Danija tęs sėkmingą partnerystę ir dės visas pastangas, siekdamos kurti stiprią ir saugią Šiaurės ir Baltijos regiono ateitį“, – sakoma premjerės sveikinime.

Šaltinis: lrv.lt