Naujienos

Premjerė pasveikino Kosovą Nepriklausomybės dienos proga

Naujienos

Data

2023 02 17

Įvertinimas

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Lietuvos Respublikos žmonių ir Vyriausybės vardu nuoširdžiai pasveikino Kosovo Respubliką Nepriklausomybės dienos proga ir palinkėjo gerovės bei klestėjimo.

„Noriu pasidžiaugti vis glaudesniais mūsų dvišaliais santykiais, kurie kasmet stiprėja. Lietuva tvirtai remia Kosovo nepriklausomybę, suverenitetą ir europinius siekius.

Per praėjusius metus Kosovas padarė didelę pažangą daugelyje sričių, ypač bevizio režimo į Europos Sąjungą asmenims, kuriems išduotas Kosovo pasas. Tai viena svarbiausių lengvatų kiekvienam Kosovo piliečiui. Linkime Kosovui ir toliau eiti reformų keliu, padedančiu kurti saugią, klestinčią ir demokratinę valstybę ir užtikrinti jos piliečių gerovę.

Vykstant karui Ukrainoje, kaip niekada anksčiau akivaizdu, kad stipri ir taiki Europa gali būti kuriama tik remiantis bendromis vertybėmis ir Europos solidarumu. Visiškas Kosovo prisijungimas prie Europos Sąjungos sankcijų Rusijai ir Kosovo parama Ukrainai rodo šalies ryžtą puoselėti Europos vertybes ir demokratijos principus“, – sakoma Vyriausybės vadovės sveikinime.

Šaltinis: lrv.lt