Naujienos

Premjerė pasveikino Juodkalniją Valstybės dienos proga

Naujienos

Data

2023 07 13

Įvertinimas

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Vyriausybės ir Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai pasveikino Juodkalniją Valstybės dienos proga ir palinkėjo šaliai klestėjimo.

„Labai vertinu Lietuvos ir Juodkalnijos draugiškus santykius bei bendradarbiavimą ir neabejoju, kad jie toliau stiprės, bus naudingi mūsų šalims, visai Europai siekiant taikios ir saugios žemyno ateities.

Mūsų neblėstanti vienybė remiant Ukrainą, griežtinant sankcijas Rusijai ir Baltarusijai yra labai svarbi, jeigu norime pasiekti tvarią taiką ir turėti stiprią, agresorių šantažui nepasiduodančią Europą. Vertinu Juodkalnijos paramą Ukrainos euroatlantinei ateičiai. Itin svarbu, kad visi atsakingi už Rusijos karą prieš Ukrainą būtų patraukti atsakomybėn įsteigiant Specialųjį tribunolą agresijos nusikaltimui tirti.

Naudodamasi šia proga, noriu dar kartą pakartoti, kad Lietuvos Vyriausybė remia nuopelnais pagrįstą Europos Sąjungos plėtros politiką Vakarų Balkanų regione. Mūsų bendras interesas yra siekti, kad demokratiniai ir vertybiškai artimi partneriai būtų Europos Sąjungos dalimi“, – sakoma Vyriausybės vadovės sveikinime.

Šaltinis: lrv.lt