Naujienos

Premjerė pasveikino Izraelį nepriklausomybės 75-mečio proga

Naujienos

Data

2023 04 25

Įvertinimas

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė nuoširdžiai pasveikino Izraelį, kuris švenčia nepriklausomybės 75-metį.  
 
„Priimkite pačius nuoširdžiausius Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir žmonių sveikinimus Izraelio Valstybės nepriklausomybės 75-mečio proga. Tegul ši diena būna neįtikėtinų jūsų tautos pasiekimų šventė ir priminimas apie atsparumą, atkaklumą ir ryžtą, kurie buvo būdingi jūsų istorijai. Izraelio kelias per pastaruosius 75 metus neabejotinai yra nepaprastas ir galėtų būti įkvėpimas kitoms šalims, siekiančioms sukurti klestinčią visuomenę.      

Džiaugiuosi, kad Lietuva ir Izraelis visada buvo artimi sąjungininkai ir partneriai, o mūsų šalis sieja labai stiprūs istoriniai ir kultūriniai ryšiai. Tikiu, kad ir toliau glaudžiai bendradarbiausime stiprindami mūsų santykius ir mūsų tautų draugystę.

Šiandien, kai demokratinis pasaulis mato trypiamą laisvę, dar svarbiau išlaikyti tarptautinę tvarką, netoleruojančią grasinimų ir agresijos prieš suverenias valstybes. Mūsų žmonės supranta, kad nepriklausomybė neturi būti laikoma savaime suprantamu dalyku, todėl turime dėti visas pastangas, kad laisvės idealai būtų ginami ir saugomi. Siekiant taikios viso demokratinio pasaulio ateities, labai svarbu išlikti vieningiems ir visomis įmanomomis priemonėmis padėti Ukrainai. Ukrainos pergalė labai svarbi taisyklėmis grindžiamai tarptautinei tvarkai ir tvariai taikai visame pasaulyje. Leiskite palinkėti Jums, Jūsų Ekscelencija Ministre Pirmininke, ir Izraelio žmonėms taikos, saugumo, vienybės ir klestėjimo šiandien ir visada“, – sakoma Vyriausybės vadovės sveikinime.  

Šaltinis: lrv.lt