Naujienos

Premjerė pasveikino inovatyviausius metų mokytojus

Naujienos

Data

2023 11 22

Įvertinimas

Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės globojamuose Inovatyviausių mokytojų apdovanojimuose lapkričio 22-ąją pasveikinti labiausiai kūrybingumu ir inovatyvumu šiemet pasižymėję Lietuvos pedagogai.

Vyriausybės vadovė padėkojo renginio organizatoriams „Žinių ekonomikos forumui“, dalyviams ir visiems prisidėjusiems prie mokytojų pagerbimui skirtos iniciatyvos bei įteikė apdovanojimus.

„Daugelis problemų ir iššūkių, su kuriais susiduriame ir apie kuriuos kalbame, labai dažnai diskusijose galiausiai atsiremia į švietimą – tuomet girdime, jog „viską lemia švietimas“. Didele dalimi taip ir yra. Tačiau tuo pat metu mes turime labai skirtingą įsivaizdavimą apie tai, kas yra švietimas, kokie turėtų būti jo tikslai ir rezultatai. Lūkesčiai kartais būna net kardinaliai priešingi – dalis visuomenės reikalauja, kad tai būtų kažkas statiško, pastovaus, kaip visuomet ir buvo, dalis gi mano, kad pokyčiai nepakankamai spartūs, prisitaikome nepakankamai greitai.

Veikti tokiame prieštarų kamuolyje, o ypač perteikti tai, kas svarbu, žingeidžiam, bet dar mažam žmogui, yra labai didelis iššūkis. Tikiu, kad ne vienas iš Jūsų gyvenime kartais jaučiatės taip, kaip kartais jaučiuosi ir aš – kai visai pagrįstai gali pasakyti „aš nežinau“ – nes atsakymams rasti reikia laiko, o kartais jį galima rasti tik ieškant kartu, taip pat ir su tais, kurie klausia. Jūsų atveju – su vaikais, ir manau, kad tokiais atvejais atradimai yra ypatingai žavūs“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Kad mokytojas būtų laisvas perduoti žinias, kurti, pažindinti su naujovėmis ir pokyčiais pasaulyje, neturėtume puoselėti lūkesčio, kad jis bus klusnus programų ir tėvų nurodymų vykdytojas, pridūrė premjerė.

Vyriausybės vadovė taip pat pasidžiaugė, jog tarp inovatyviausiais nominuotų mokytojų – pedagogai iš visos Lietuvos.

„Labai dėkoju Jums už tai, kad drįstate, kad ieškote netradicinių metodų, kad turite drąsos pasakyti „nežinau, bet tikrai sužinosiu“, ir labiausiai dėkoju už tai, kad dalinatės. Nes visos naujovės, su kuriomis susiduriame, veikiausiai būtų nieko vertos, jeigu vienaip ar kitaip netaptų prieinamos mums visiems. Ačiū, kad dalinatės ne tik su mokiniais, bet ir kolegomis bei tais, kurie formuoja švietimo politiką. Linkiu Jums kuo didžiausios sėkmės“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Šaltinis: lrv.lt