Naujienos

Premjerė pasveikino Chrisą Hipkinsą, pradėjusį eiti Naujosios Zelandijos Vyriausybės vadovo pareigas

Naujienos

Data

2023 01 27

Įvertinimas

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė nuoširdžiai pasveikino Chrisą Hipkinsą su paskyrimu į Naujosios Zelandijos Vyriausybės vadovo postą.      

„Lietuva didžiuojasi galėdama vadinti Naująją Zelandiją savo drauge, su kuria sieja laisvės ir demokratijos vertybės, pagarba žmogaus teisėms. Lietuvių diaspora Naujojoje Zelandijoje – dar vienas stiprus mūsų šalių ryšys.

Lietuva teikia prioritetą ryšių stiprinimui su Naująja Zelandija, Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono šalimis. Džiaugiuosi vis stiprėjančiu mūsų šalių politiniu ir ekonominiu bendradarbiavimu. Neabejoju, kad Lietuvos ambasados Naujojoje Zelandijoje akreditacija jau dabar prisideda prie šių tikslų įgyvendinimo ir suartina mūsų šalis.

Šiandien demokratinis pasaulis susiduria su didžiausiu išbandymu esminėms vertybėms ir mūsų saugumui. Iš anksto suplanuota Rusijos invazija į Ukrainą, padedant Baltarusijai, rodo, kad demokratinėms valstybėms būtina išlaikyti vienybę ir visomis įmanomomis priemonėmis gelbėti Ukrainą.  Esame dėkingi Naujajai Zelandijai už nuolatinę paramą Ukrainai, taip pat už poziciją, siekiant Rusijos ir Baltarusijos atsakomybės už karą. Esu įsitikinusi, kad veikdami kartu mes ne tik įveiksime šią grėsmę, bet stiprinsime laisvės ir demokratijos vertybes.

Šie metai Lietuvai ypač svarbūs, nes liepos mėnesį Vilniuje vyks NATO viršūnių susitikimas, kuriame bus sprendžiami itin svarbūs regiono saugumui klausimai, taip pat bus tariamasi, kaip stiprinti NATO ir Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono partnerių bendradarbiavimą.

Pasinaudodama proga, norėčiau pareikšti pačius nuoširdžiausius Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lietuvos žmonių sveikinimus su artėjančia Naujosios Zelandijos Nacionaline diena“, – sakoma premjerės sveikinime. 

Šaltinis: lrv.lt