Naujienos

Premjerė Paryžiuje atidarė Lietuvos-Prancūzijos verslo forumą, susitiko su vietos lietuvių bendruomene bei prancūzų politologais, žurnalistais, intelektualais

Naujienos

Data

2022 10 11

Įvertinimas

Darbo vizitą Prancūzijoje baigianti Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Paryžiuje susitiko su vietos lietuvių bendruomene, kartu su Prancūzijos užsienio prekybos, ekonominio patrauklumo ir piliečių užsienyje reikalų ministru Olivier Bechtu antradienį atidarė Lietuvos-Prancūzijos verslo forumą, taip pat dalyvavo neformaliame susitikime su Prancūzijos politologais, žurnalistais, intelektualais.

Susitikime su lietuvių bendruomenės nariais premjerė padėkojo už bendruomenės išlaikomą ryšį su Lietuva bei vaidmenį įgarsinant Lietuvai svarbius klausimus Prancūzijoje, proaktyvią bendruomenės poziciją remiant Ukrainą ir smerkiant Rusijos karinę agresiją, susitikime kalbėtasi Lietuvos ekonomikos ir politikos aktualijų temomis.  

„Prancūzijos lietuvių diaspora, kaip ir lietuvių bendruomenės kitos šalyse, yra dalis Lietuvos. Tuo netrunkame įsitikinti girdėdami jūsų balsą Lietuvai aktualiais klausimais, o pastaruosius 7 mėnesius – ir svarbią poziciją remiant Ukrainą“, – sakė Ministrė Pirmininkė. 

Antradienį premjerė I. Šimonytė atidarė Lietuvos-Prancūzijos verslo forumą ir pasveikino jo dalyvius. 

„Tai jau trečiasis Lietuvos ir Prancūzijos verslo forumas, tikiuosi, tampantis viena tų tradicijų, kurių prasmę įrodo abipusė nauda. Linkiu, kad šis forumas taptų naujų partnerysčių ir vertingų patirčių mainų pradžia“, – sakė forumą atidariusi premjerė. 

Verslo forumo atidaryme taip pat dalyvavo Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, Pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius. 

Renginyje dalyvavę Prancūzijos ir Lietuvos politikai, verslo asociacijų ir įmonių atstovai dalijosi įžvalgomis ir požiūriais dėl dvišalio ekonominio bendradarbiavimo galimybių, įskaitant jūrinės ekonomikos, atsinaujinančios energetikos, gyvybės mokslų ir skaitmenizacijos srityse. 

Darbo vizitą Prancūzijoje Ministrė Pirmininkė antradienį baigė neformaliu susitikimu su Prancūzijos žurnalistais, politologais, intelektualais, su kuriais diskutuota apie bendrą atsaką į Rusijos agresiją ir paramą Ukrainai, pasikeitusią Europos saugumo situaciją, Europos energetinės nepriklausomybės ir ekonominio suverenumo stiprinimą bei Europos ateities klausimus.

Šaltinis: lrv.lt