Naujienos

Premjerė pagerbė Popiežiaus emerito Benedikto XVI atminimą

Naujienos

Data

2023 01 03

Įvertinimas

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė antradienį, sausio 3 d., Apaštalinėje nunciatūroje Vilniuje pagerbė Popiežiaus emerito Benedikto XVI atminimą ir pasirašė užuojautų knygoje.

„Vienas žymiausių XX a. pab. – XXI a. pr. teologų mokslininkų ir pokyčių Romos katalikų bažnyčioje skatintojų buvo artimas Lietuvos žmonėms. Jo išmintis ne tik žavėjo intelektualus, bet ir teikė viltį sovietų priespaudoje gyvenantiems, kad šviesa nugali tamsą, tiesa – melą. Ne viena krikščionių karta visame pasaulyje užaugo skaitydama popiežiaus Benedikto mintis. Šiandienos pasaulis ir šiandienos žmogus popiežiaus Benedikto mokyme visada buvo dėmesio centre, jis troško padėti prasmės ieškančiam žmogui, neleisti įklimpti į dvasinę tuštumą.

„Neteisingumo, blogio tikrovės negalima tiesiog ignoruoti, atidėti į šalį. Ją būtina įveikti ir nugalėti. Tiktai šitai iš tikrųjų reiškia gailestingumą“, – šie popiežiaus Benedikto žodžiai šiandieninio Rusijos brutalaus karo prieš Ukrainą akivaizdoje yra ypač aktualūs“, – sakoma premjerės užuojautoje.

Popiežius Benediktas XVI vadovavo Romos Katalikų Bažnyčiai nuo 2005 m. iki atsistatydinimo 2013 m.

Šaltinis: lrv.lt