Naujienos

Premjerė: nepasiduosianti Ukraina žino, kad tik pergalė įprasmins patirtas kančias – drąsinkime vienas kitą nepavargti padėti jos siekti  

Naujienos

Data

2023 02 24

Įvertinimas

Minint Rusijos karinės invazijos į Ukrainą metines, Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė pažymi pasiaukojančią ir drąsią Ukrainos žmonių kovą už valstybingumą ir laisvę, kuria šiandien ginama ir laisvo, taisyklėmis grįsto pasaulio ateitis.  

„Lygiai prieš metus prasidėjo naujas Rusijos karo prieš Ukrainą etapas, kuriame brutalios agresijos ir tikslo nušluoti Ukrainą nuo žemės paviršiaus net nebebandoma maskuoti. Tikslo sunaikinti jos miestus, išžudyti jos žmones, nutildyti jos kalbą ir kultūrą, ugnimi išdeginti Ukrainą iš pasaulio žemėlapio ir istorijos. O tuomet žengti toliau – kaip kortų namelį sugriauti Vakarų vienybę ir taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką paversti chaosu, kuriame vienintele „vertybe“ liktų brutali jėga. Tačiau Ukraina nugalės, ir tai bus laisvų ir narsių žmonių triumfas prieš imperinės didybės manija užtroškusį agresorių. Pergalė išdidžios ir nepasiduodančios šalies, kurios kova žavisi visas Laisvasis pasaulis, sunkiu metu pademonstravęs ypatingą vienybę, susitelkimą ir atjautą“, – sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.  

„Šio Laisvojo pasaulio dalis yra ir Lietuva, kurios pilietiškumą, solidarumą ir drąsą per šiuos metus akivaizdžiai išvydome, kuri tapo atrama ukrainiečiams, kurioje žmonės atvėrė ukrainiečiams savo namus, aktyviai aukoja ir remia Ukrainą taip, kaip tik gali. Tai yra Lietuva, kuria visi galime didžiuotis, kuria didžiuojuosi aš“, – pridūrė Vyriausybės vadovė.  

Per šiuos metus pasaulis tapo Rusijos karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui Irpinėje, Borodiankoje, Bučoje liudininku, pamatė tūkstančius tikslingų išpuolių prieš civilius ir viešąją infrastruktūrą, energetikos objektų apšaudymo, ištisus miestus griuvėsiais pavertusio naikinimo kaip Mariupolyje įrodymų. Tačiau kartu pamatėme ir vieningą pasaulio demokratijų atsaką į Rusijos agresiją ir bendras pastangas padėti Ukrainai pasiekti pergalę.  

„Ukrainiečiai puikiai žino, kad tik laisvė ir tik pergalė gali įprasminti visas patirtas kančias bei aukas, todėl jie, neabejoju, nenustos kovoti. Ir mes Lietuvoje šiandien privalome padrąsinti vienas kitą nepavargti, nepriprasti, nesusitaikyti, nenusivilti, kad pergalė nėra greita ir lengva – o būti kartu su Ukraina ir remti ją iki pergalės. Nes tirščiausios sutemos būna prieš pat aušrą. Ir ji jau brėkšta“, – sakė premjerė I. Šimonytė.  

Lietuva kartu su Europos Sąjunga ir visu demokratiniu pasauliu toliau tęs paramą Ukrainai, tvirtai rems šalies suverenitetą ir teritorinį vientisumą, palaikys Ukrainą jos europinės ir euroatlantinės integracijos kelyje, niekada nepripažins neteisėtos Krymo ar jokių kitų Ukrainos teritorijų aneksijos, sieks visų už karo nusikaltimus bei nusikaltimus žmoniškumui atsakingų Rusijos pareigūnų tarptautinės atsakomybės ir atsakomybės už agresijos nusikaltimą įsteigiant Specialųjį Tribunolą, ir toliau pasisakys už kuo griežtesnes Europos Sąjungos sankcijas agresorei Rusijai ir šiame kare ją remiančiai Baltarusijai, pabrėžė Lietuvos Vyriausybės vadovė.

Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės sveikinimo kalba 45-ajame Pirmadienio mitinge – Už jūsų ir mūsų laisvę! Slava Ukraini!

Šaltinis: lrv.lt