Naujienos

Premjerė: NATO ateitis – ne tik šiandienos, bet ir būsimų lyderių rankose

Naujienos

NATO ateitis yra ne tik šiandienos, tačiau ir būsimų lyderių – aktyvaus, neabejingo ir ryžtingo jaunimo – rankose, sveikindama Lietuvos moksleivius, dalyvaujančius „Model NATO Vilnius 2024“ simuliacijoje, kalbėjo Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė. Daugelyje NATO šalių narių vykstantis renginys kasmet supažindina jaunuolius su organizacijos veikimo principais ir reikšme.

„Nuoširdžiai džiaugiuosi matydama tiek daug jaunų žmonių, norinčių daugiau sužinoti ir diskutuoti aktualiausiomis, daugiausiai iššūkių keliančiomis ir labai svarbiomis mūsų kasdienybei temomis.

Debatai Aljanso viduje kartais gali būti sudėtingi, nes tai yra normalus demokratinis procesas, kuriame visos įsitraukusios pusės siekia bendro sutarimo, o ne klauso kieno nors diktatoriškų įsakymų. Pati NATO esmė visgi yra gana paprasta – vienyti visų šalių narių pastangas kolektyvinei gynybai ir laisvės, taikos ir saugumo puoselėjimui. Saugumas nėra viskas, tačiau be saugumo nėra bemaž nieko“, – sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

Kaip pabrėžė Vyriausybės vadovė, NATO sėkmei būtina, jog kiekviena Aljanso narė prisiimtų savosios atsakomybės dalį už kolektyvinės gynybos įsipareigojimus. O svarbus atgrasymo elementas – ne tik grėsmes atitinkančios investicijos į gynybą, kariuomenės stiprinimas, tačiau ir visuomenės atsparumo didinimas. Visam tam Lietuva, pernai priėmusi NATO vadovus Aljanso viršūnių susitikime, skiria didelį dėmesį, pridūrė premjerė I. Šimonytė.

Neišprovokuotas, brutalus Rusijos karas prieš Ukrainą primena NATO vertybių ir principų svarbą, o narsi ukrainiečių kova ginant savo suverenitetą įkūnija tai, ką Aljansas saugo – laisvę, demokratiją ir teisės viršenybę, akcentuota Vyriausybės vadovės kalboje.

„Artimiausia NATO ateitis yra šiandienos lyderių rankose. Tačiau jo ateitis ilguoju laikotarpiu priklauso nuo šiandienos jaunimo – aktyvaus, neabejingo ir ryžtingo“, – linkėdama vaisingų diskusijų kalbėjo I. Šimonytė.

„Model NATO Vilnius 2024“ Lietuvoje organizuoja Baltijos pažangių technologijų institutas drauge su Britų taryba, Jungtinės Karalystės ambasada Vilniuje ir Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija.

Šiemet renginyje dalyvauja beveik 200 Lietuvos vyresniųjų klasių moksleivių.

Šaltinis: lrv.lt