Naujienos

Premjerė Miunchene susitiko su Bavarijos Ministru Pirmininku, Vokietijos CDU lyderiu, šalies verslo atstovais

Naujienos

Data

2023 07 20

Įvertinimas

Darbo vizitą Miunchene baigianti Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė liepos 19-20 dienomis susitiko su Vokietijos Bavarijos žemės Ministru Pirmininku Markusu Söderiu, šalies verslo atstovais, Vokietijos krikščionių demokratų sąjungos (CDU) pirmininku Friedrichu Merzu, analitinių centrų saugumo ir užsienio politikos ekspertais.

Siekdama glaudesnio bendradarbiavimo su Vokietija, didelį dėmesį Lietuva skiria šios šalies federalinėms žemėms, tarp jų – Bavarijai, ypač reikšmingai tiek į inovacijas orientuotiems Lietuvos eksportuotojams, tiek tradiciniams sektoriams. Didelio potencialo esama gyvybės mokslų ir lazerių pramonės srityse, kuriose abi pusės pasižymi aukštais pasiekimais.

Lietuvos ir Vokietijos ryšius numatoma toliau stiprinti iki šių metų pabaigos atidarant Generalinį konsulatą Bavarijos sostinėje Miunchene.

Premjerė I. Šimonytė susitikime su Bavarijos Ministru Pirmininku M. Söderiu aptarė Lietuvos ir Bavarijos bendradarbiavimą, saugumo padėtį regione, paramą Ukrainai, Lietuvos ir Vokietijos dvišalius ryšius ir jų plėtrą ekonomikos, saugumo, kultūros srityse.

„Rusijos vykdomas karas ir toliau kelia kančias ir destrukciją Ukrainoje bei nestabilumą regione, tačiau mūsų kaip sąjungininkų gebėjimas reaguoti, sutarti ir kartu dirbti dėl bendro saugumo yra pozityvus ir patvirtinantis tvirtą Lietuvos ir Vokietijos ryšį. Čia, Bavarijoje, matome didelį potencialą ir toliau auginti mūsų bendradarbiavimą nuo finansinių paslaugų ir kultūros iki pramonės ir aukštųjų technologijų sektorių“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Taip pat susitikime aptartas saugumas regione ir svarus Vokietijos indėlis į jį. Premjerė I. Šimonytė pažymėjo, kad Vokietijos sprendimas dislokuoti Lietuvoje nuolatinę brigadą yra esmingai svarbus NATO rytinio flango ir viso Aljanso saugumui. Lietuva tęs būtinos infrastruktūros vystymą ir užtikrins visas sąlygas, kad šis sutarimas būtų įgyvendintas kuo greičiau, patvirtino I. Šimonytė.

Demokratinių, taisyklėmis grįstos tarptautinės tvarkos išsaugojimo siekiančių valstybių parama Ukrainai iki jos pergalės išlieka vieninteliu patikimu būdu pasiekti tvarią taiką, akcentavo Lietuvos Vyriausybės vadovė.

Darbo vizito Bavarijoje dienomis I. Šimonytė taip pat susitiko su Vokietijos verslo įmonių atstovais ir aptarė investicijų bei veiklos vystymo Lietuvoje galimybes.

Premjerė trečiadienį dalyvavo plenarinėje sesijoje su Vokietijos Bundestago Krikščionių demokratų sąjungos-Krikščionių socialinės sąjungos frakcijos (CDU-CSU) nariais, priklausančiais CSU grupei, susitiko su CDU pirmininku F. Merzu. Sesijoje ir susitikime diskutuota Vokietijos ir Lietuvos bendradarbiavimo saugumo srityje, paramos Ukrainai, kitais šalims aktualiais klausimais.

Šaltinis: lrv.lt