Naujienos

Premjerė: Lietuva ir Čekija – sąjungininkės ir bendramintės pačiais svarbiausiais klausimais

Naujienos

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė antradienį susitiko su Lietuvoje viešinčia Čekijos Respublikos Atstovų rūmų Pirmininke Marketa Pekarova Adamova. Susitikime kalbėtasi apie saugumo situaciją regione ir Europoje, paramą Ukrainai, demokratijų atsparumą ir būtinybę mažinti ekonomines ir kitas priklausomybes nuo autoritarinių režimų, dvišalį Lietuvos ir Čekijos bendradarbiavimą.

„Sąjungininkės ir bendramintės pačiais svarbiausiais klausimais, Lietuva ir Čekija neturi jokių dvejonių dėl to, kaip svarbu stiprinti mūsų pačių saugumą ir gynybą, o taip pat tęsti ir stiprinti paramą Ukrainai bei padėti jai laimėti – tai būtina tam, jog Putinui nė nekiltų minčių apie bet kokį naują taikinį Europoje“, – sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

Svarbi Čekijos iniciatyva dėl amunicijos pirkimo Ukrainai, prie kurios prisijungė ir Lietuva, yra puikus įrodymas, kad susitelkę ieškodami būdų, kaip paramą sustiprinti, tai padaryti galime, sakė premjerė.

Rusijai siekiant įbauginti Ukrainą remiančių šalių visuomenes, tęsiant hibridinę agresiją ir imantis ir vis įžūlesnių kinetinių atakų planavimo ir vykdymo, įskaitant ir NATO teritorijoje, svarbus bendradarbiavimas tarp mūsų institucijų ir ryžtingas paramos ukrainiečiams stiprinimas, pridūrė Lietuvos Vyriausybės vadovė.

Susitikime akcentuota ir demokratinių šalių atsparumo, strateginės ekonominių ryšių diversifikacijos svarba, būtinybė stiprinti ir plėsti ryšius tarp bendraminčių šalių, pripažįstančių taisyklėmis grįstą tarptautinę tvarką, teisės viršenybę ir demokratiją.

Tai – ypač svarbu augančio autoritarinių režimų bendradarbiavimo akivaizdoje, matant pastarųjų veikimo būdus, tarp jų ir ekonominę prievartą.

Susitikime Ministrė Pirmininkė taip pat padėkojo Čekijai už įsitraukimą į Lietuvoje dislokuotą NATO Priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę, dalyvavimą Baltijos oro policijos misijoje.

Šaltinis: lrv.lt