Naujienos

Premjerė Jeruzalėje susitiko su Kneseto Pirmininku Amiru Ohana

Naujienos

Data

2023 06 12

Įvertinimas

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė antrąją darbo vizito Izraelyje dieną susitiko su Izraelio parlamento Kneseto Pirmininku Amiru Ohana, su kuriuo aptarė dvišalius santykius, saugumo padėtį Europoje ir Artimuosiuose Rytuose, šalių aktualijas.

Rusijos karas prieš Ukrainą, energetinis šantažas, kuriuo Rusija kaip svertu naudojosi ilgus metus, yra perspėjimas dabarčiai ir ateičiai apie autoritarinių režimų ir priklausomybių nuo jų pavojų bei dar viena paskata pasaulio demokratinėms valstybėms gilinti tarpusavio ryšius, nepaisant skiriančio atstumo, sakė premjerė.

Susitikime kalbėtasi šalių ir regionų aktualijų temomis, aptartos Lietuvos ir Izraelio bendradarbiavimo sritys, produktyvios universitetų partnerystės pavyzdžiai.

Aptartas Holokausto aukų įamžinimas ir istorinės atminties klausimai. Kaip susitikime akcentavo premjerė, pastangos prisiminti ir pagerbti Holokausto aukas niekada nebus pakankamos, nes jos neprilygs tragedijos mastui ir šios neatpirks, tačiau atminimas ir sąžiningas santykis su istorija išlieka būtini.

Šaltinis: lrv.lt