Naujienos

Premjerė: jau šimtmetį skambanti Dainų šventė – tradicija, vienijanti lietuvius visame pasaulyje

Naujienos

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė penktadienį dalyvavo Dainų šventės Šokių dienos renginyje „Amžių tiltais“, kuriame tarė sveikinimo žodį ir įteikė „Aukso paukštės“ apdovanojimą.

„Mieli Dainų šventės dalyviai, organizatoriai, svečiai, brangūs Lietuvos žmonės ir pasaulio lietuviai, atvykę iš atokiausių kampelių, nebūtų perdėta sakyti, kad ši šventė yra amžiaus renginys. Nes per visą šimtmetį, kurį gyvuoja Dainų šventė, ši tradicija yra toji, kuri tapo nepalaužiamos mūsų valios ir meilės Tėvynei simboliu, vienijančiu tautiečius visame pasaulyje.

Dainų šventė yra itin reikšminga lietuviškos tapatybės dalis, kuriama remiantis tradicijomis ir kas kartą vis naujai ją permąstant. Mes leidžiame Lietuvai skambėti, įpindami istorijos gaidas, atliepdami šiandienos rūpesčius ir duodami pažadą ateičiai. Tai visus laikotarpius susaistantis amžių tiltas, kuriuo mes visi drauge oriai žengiame“, – sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

Vyriausybės vadovė taip pat įteikė Užsienio reikalų ministerijos įsteigtą apdovanojimą „Aukso paukštė“, skiriamą geriausiam užsienio lietuvių mėgėjų meno kolektyvui ir jo vadovui.

Šiemet jo laureatais tapo Toronto lietuvių jaunimo ansamblis „Gintaras“ ir jo vadovas Romas Jonušonis. Ansamblis įkurtas 1955 m. ir šiandien vienija 120 narių – vaikų, jaunių, jaunimo, vyresniųjų ir senjorų grupėse.

Šaltinis: lrv.lt