Naujienos

Premjerė ir susisiekimo ministras išbandys naują traukinio maršrutą į Rygą

Naujienos

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir susisiekimo ministras Marius Skuodis gruodžio 27 d., trečiadienį, išvyksta vizito į Latvijos sostinę Rygą, į kurią keliaus nauju tarptautiniu traukinio maršrutu Vilnius–Ryga.

Latvijoje numatyti Lietuvos Vyriausybės vadovės ir susisiekimo ministro susitikimai su Latvijos Ministre Pirmininke Evika Silina ir Latvijos susisiekimo ministru Kasparu Briškenu.

Nuo gruodžio 27 d. startuojantis tarptautinis traukinio maršrutas iš Vilniaus į Rygą atidaromas po daugiau kaip metus trukusio pasiruošimo, dėl jo sutarus visų trijų Baltijos šalių premjerams ir transporto ministrams. Tai nauja tarptautinio susisiekimo geležinkeliais kryptis, papildanti 2022 m. pabaigoje startavusį maršrutą į Varšuvą.

Tiesioginis traukinys iš Vilniaus į Rygą kursuos kasdien, pakeliui sustodamas Kaišiadoryse, Šiauliuose, Joniškyje ir Latvijos mieste Jelgavoje.

Numatoma, kad kelionė traukiniu tarp dviejų sostinių truks kiek daugiau nei 4 val. – panašiai, kaip ir automobiliu. Tikimasi, kad ateityje šis maršrutas taip pat pasipildys jungtimi iki Talino.

Nuo 2022 m. gruodžio kursuoja tarptautinis keleivinis geležinkelio maršrutas iš Vilniaus į Varšuvą ir Krokuvą.

Šaltinis: lrv.lt